Temmuz Ayında Yükselecek Kripto Paralar

Kripto Haber TR – Temmuz ayında yükselecek kripto paralar makalemizde hangi 4 kripto para biriminin yüksek potansiyele sahip olduğunu açıklayacağız.

Kripto para piyasası güncel olarak yani 6 Temmuz’da oldukça çalkantılı olduğunu söyleyebiliriz. 945 milyar dolar olan toplam kripto hacmi, son 24 saat içinde %0,7 oranında hafif bir düşüş gösterdi. Ayrıca bir ayda %29 ve 60 günde %46 oranında düşüş göstererek kripto ve bir bütün olarak küresel ekonomi için çok zor bir döneme işaret ediyor. 

Temmuz Ayında Yükselecek Kripto Paralar
Temmuz Ayında Yükselecek Kripto Paralar

Çoğu büyük kripto para benzer şekilde zor bir aşamadan geçiyor. Bu makalede, en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden bazılarını ve Temmuz ayında yükselme potansiyeli olan 5 kripto para birimini içeriyor.

Temmuz Ayında Yükselecek Kripto Paralar – 2022

Listemizin birinci sırasında yer alan kripto para birimleri arasında popülerlik ve hacim açısından 1. sırada olan Bitcoin (BTC) ile başlayalım.

1. Bitcoin (BTC) – Geleceğin Evrensel Para Birimi

BTC güncel olarak son 24 saat içerisinde %4,12 artış göstererek 20,138 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC cephesinde geçen haftadan itibaren bir düşüş hakim. Son 30 gün içinde yaklaşık %32 oranında değer kaybetti.

1. Bitcoin (BTC) - Geleceğin Evrensel Para Birimi
1. Bitcoin (BTC) – Geleceğin Evrensel Para Birimi

BTC’nin fiyatı hakkında piyasa robotları alım emri sinyali veriyor. Geçen haftadan itibaren düşüş yaşamış olsa bile, yakın zamanda büyük bir toparlanma bekleniyor. BTC, gelecekte değerinin sıfırlanmayacağı belki de tek kripto para birimidir. 

Önceki boğa piyasalarında olduğu gibi, gelecekteki herhangi bir boğa piyasasını başlatacak ve yönetecektir. Diğer tüm kripto paralardan daha fazla kurumsal yatırımı yönetmeye ve ciddi enflasyon sorunları olan ülkelerde tanınmaya devam ediyor. Bu nedenle, Temmuz ayında yükselecek kripto para birimleri arasında 1. sırada yer alıyor.

2. Sandbox (SAND) – En Popüler Gelişmiş Metaverse Projesi

Güncel olarak 1,26 dolardan fiyatlanan SAND, son 24 saat içerisinde yaklaşık %10 değerlendi. Ayrıca bir haftada %16 ve iki haftada %38 arttı, ancak bir ayda %3 değer kaybettiğini belirtelim.

2. Sandbox (SAND) - En Popüler Gelişmiş Metaverse Projesi
2. Sandbox (SAND) – En Popüler Gelişmiş Metaverse Projesi

SAND, zor bir dönemde yükselen birkaç büyük kripto para biriminden biridir. Göreceli güç endeksi (mor renkte) 60’a yükseldi ve bu da iyi bir momentumu gösteriyor. 30 günlük hareketli ortalamasının (kırmızı) 200 günlük ortalamasına (mavi) doğru hareket etmeye başlaması ve potansiyel olarak bir ralliye işaret edecek bir ‘altın haç’ oluşturması muhtemeldir.

SAND’ın şu anda değerinin artmasındaki ana nedenlerinden biri, Sandbox’ın ikinci katman platform Polygon’a bir köprü açmasıdır. Bu, Sandbox kullanıcılarının LAND takas edilemez tokeni ve SAND’ı (ve üzerinde) Polygon’a aktarmalarını sağlar.

3. Ripple (XRP) – Düşük İşlem Ücretleri Sağlayan İletişim Protokolü

XRP, güncel olarak %2 artış ile 0,34$’dan fiyatlandırılmış durumda. Düşük RSI ve 30 günlük ortalama ile piyasa şu anda XRP’nin fiyatının oldukça düşük olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte RSI, muhtemelen Ripple’ın SEC ile devam eden davasında verilecek bir karar beklentisiyle geçen hafta yükseldi.

3. Ripple (XRP) - Düşük İşlem Ücretleri Sağlayan İletişim Protokolü
3. Ripple (XRP) – Düşük İşlem Ücretleri Sağlayan İletişim Protokolü

Temel olarak Ripple, Yargıç Netburn’ün bir SEC konuşmasıyla ilgili e-postaların müvekkil-avukat gizlilik ayrıcalıkları kapsamına girip girmediğine karar vermesini bekliyor. Olmazlarsa, bu Ripple ve durumu için büyük bir destek olacaktır. Ripple’ın olumlu bir sonuç elde etme şansını artıracak ve davanın ilerlemesini hızlandırabilir.

Durum böyleyken, tüm nihai özetler bu yılın Aralık ayına kadar tamamlanacak ve muhtemelen 2023’ün başlarında nihai bir karar veya anlaşma gelecek. Ancak, şimdi beklenen kararların işleri hızlandırabileceğine dair umutlar artıyor. Her iki durumda da, Ripple’ın davası son birkaç aydır güçleniyor ve iyi bir sonuç sağlıyor. Bu sebeple yükseliş yaşanması oldukça yüksek ihtimallidir.

4. Audius (AUDIO) – Geleceğin Spotify Uygulaması

Yakın zamanda yüksek ihtimal yükseliş yaşayacak kripto para birimleri arasında AUDIO bulunmaktadır. 2019 yılında satışa sunulan Audius, geleceğin ‘Web3 Spotify’ teknolojisi olmayı planlıyor. Görünüş itibariyle Spotify ile çok benzerdir fakat Audius sanatçı ve dinleyici arasında web3 teknolojisini kullanmaktadır.

4. Audius (AUDIO) - Geleceğin Spotify Uygulaması
4. Audius (AUDIO) – Geleceğin Spotify Uygulaması

Güncel olarak AUDIO, %1,25 artış ile 0,34$’dan fiyatlandırılmış durumda. 2022 yılının başından itibaren Bitcoin’de yaşanan düşüş her altcoini etkilediği gibi AUDIO’yu da etkiledi. Altyapısı ve geliştirme ekibinin vizyonu sebebiyle mevcut fiyat oldukça hesaplı olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer geleceğin kripto para birimleri hangisi diye soracak olursanız Audius oldukça iyi bir tercihtir. Auidus ile birlikte Temmuz ayında yükselecek kripto paralar yazımızın sonuna geldik. İncelememizi istediğiniz para birimlerini yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.