Son Dakika: Kripto Para Yasaklanacak mı?

Kripto Haber TR – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bahsettiği sosyal medya yasası içerisinde kripto para düzenlemesinin de yer aldığı kulisi bulunuyor. Bu sebeple yatırımcıların aklına tek bir soru geliyor: “Kripto para yasaklanacak mı?”

Kripto Para Yasaklanacak mı?

Geçmişte birçok kripto borsasının yapmış olduğu vurgunlar nedeniyle binlerce Türk vatandaşı mağdur edildi. 2021 Ağustos ayında Thodex borsası, tam olarak 1500 kişiden toplam 1 milyar Türk lirası dolandırarak kayıplara karıştı.

Kripto Para Yasaklanacak mı?
Kripto Para Yasaklanacak mı?

Hal böyle olunca Türk yatırımcılarını korumak adına TBMM meclisine bir kripto yönergesi sunulup sunulmayacağı merak konusu oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kripto paralar ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Başka biri kaybederken bir diğeri para kazanıyorsa bunu uygun bulmuyorum. Bu sebeple kripto paralara karşı bakışım nettir.

Kripto paralar yasaklanacak mı sorusu her dönem merak konusu olmuştur fakat net bir cevap vermek şu an için mümkün değildir.

Kripto Para Düzenlemesi Yakın mı?

2022 yılı bitmeden bir kripto para düzenlemesi gelmesi oldukça muhtemel. Halihazırda sosyal medya yasası da konuşulduğu için kripto paralara karşı bir adım atılması da muhtemel. Şahsi görüşümüz Çin’in yapmış olduğu gibi bir adım atılmayacağı yönünde. Yani, komple kripto para birimine yatırım yapmayı engellemek yerine belli bir vergi getirilerek sektörü kontrol altına alacaklarını düşünüyoruz.

Kripto Para Düzenlemesi Yakın mı?
Kripto Para Düzenlemesi Yakın mı?

Eğer böyle bir adım atılırsa kripto sektörü ciddi miktarda darbe alır çünkü, Türkler dünya üzerinde kripto para birimlerine yatırım yapan en büyük 3. millettir. Olası bir sert düzenleme küçük yatırımcıların para kaybetmesini önlerken, büyük yatırımcıların kazancının ciddi oranda düşmesine neden olabilir.

Sonuç olarak yıl bitmeden içeriği henüz belli olmayan bir kripto düzenlemesinin yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Olası bir gelişme olduğu takdirde siz değerli Kripto Haber TR okuyucularını mutlaka bilgilendireceğiz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.