Ripple ile SEC arasındaki dava ne durumda?

Kripto Haber TR – Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava, büyük gelişmelerle devam ediyor. Bu davayı yakından takip eden savunma avukatı James K. Filan, son gelişmeyle ilgili bir güncelleme yayınladı.

Filan, Ripple’ın SEC’i şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve eski SEC komiseri Elad Roisman arasındaki toplantıyla ilgili önemli notları teslim etmeye zorlamak için bir harekette bulunduğunu belirtti.

Ripple ile SEC davası

Öte yandan YSK bu önergeye itiraz etti. SEC, müzakereci süreç ayrıcalığını (DPP) talep etti. Son zamanlarda, dava Ripple’ın lehine gidiyor ve topluluk üyeleri arasında şirketin nihayet düzenleyici kuruma karşı kazanabileceğine dair iyimserliği arttı.

Geçen hafta, bir mahkeme SEC’e davayla ilgili bazı hayati kayıtları yayınlamasını emretti. SEC tarafından alınan eylem, yasal ve kripto topluluklarında da tartışmalara yol açtı. Hogan & Hogan’ın avukatı ve ortağı olan Jeremy Hogan, SEC tarafından alınan hareketi eleştirdi. 

Hogan, notların Ripple soruşturmasıyla bağlantılı olmadığını belirttiğinden dolayı düzenleyici kurumun DPP’yi talep etmek için herhangi bir makul temeli olmadığını belirtti.

XRP fiyat analizi

XRP’nin fiyatı geçen hafta boyunca istikrarlı bir yükseliş trendi içindeydi. Bu token, piyasadan gelen artan satın alma baskısının ardından sadece bir hafta içinde yaklaşık %35 oranında ralli yaptı. 

Ripple’ın dış danışmanından aldığı yasal tavsiyenin kamuya açıklanması beklendiğinden, bu ay XRP’nin fiyatındaki en büyük gelişmelerden birinin 17 Şubat’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty’ye göre, gelişmeler XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlayacak.

Yazma sırasında XRP, son 24 saat içinde %6’lık bir düşüşün ardından 0,7914 dolardan işlem görüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.