Microverse, Metaverse’nin gidişatını belirleyecek

Kripto Haber TR – Party.Space’in kurucusu ve CEO’su Yurii Filipchuk, metaverse’nin geleceğinin “microverse deneyimlerinde” yattığını belirtti. Web3’ün yaratıcılarının çevrimiçi topluluklar arasındaki etkileşimleri artırmaya odaklanması gerektiğini açıkladı.

Filipchuk, Mayıs 2020’de başlatılan bir platform olan Party.Space’in kurucusudur. Platform, görüntülü sohbetleri oyunlaştırmayı amaçlamaktadır. Platform, metaverse ile ilgili artan popülaritesi nedeniyle son aylarda kayda değer bir büyüme kaydetti. Sanal etkinliklere ev sahipliği yapmak için yaklaşık 65 kurumsal müşteri kazandı.

Sanal dünyadaki microverse deneyimleri

Filipchuk’a göre Web3, “Büyük bir metaverse inşa edip orada biraz arazi satmanın” ötesine geçmeli diye düşünüyor. Web3 yaratıcılarını topluluklarıyla “çevrimiçi etkileşim kurmanın” en iyi yollarını oluşturmaya odaklanmaya çağırdı.

Bu etkileşim, her çevrimiçi topluluk kendi microverse evrenini oluşturduğunda etkinleştirilecektir. Bu microverse deneyimleri daha sonra büyük bir metaverse oluşturmak için birleştirilebileceğini düşünüyor. Filipchuk, açıklamasının devamında şu cümleleri aktardı:

Microevren deneyimleri oluşturmak istiyoruz ve insanların kendi ortamlarına en uygun microevreni seçmek için aralarında seyahat edebilmelerini istiyoruz. İnsanların iletişim kurması için gerçekten yeni bir yol oluşturma hedefindeyiz.

weddingmetaverse

Covid-19 salgını sanal deneyimler için bir ihtiyaç yarattı. Zoom, kurumsal ve eğitim amaçlı kullanıldığı için pandemi sırasında en çok kullanılan platformlardan biri oldu. Slack ve Teams ayrıca popülerlik ve benimsemede bir patlama kaydetti.

Doge Temple şimdiden microverse deneyimleri sunuyor

Filipchuk şimdiden mikro evren deneyimleri oluşturmaya başladı. Doge Temple, Filipchuk tarafından yaratılan bir mikro evrendir ve Kasım 2021’de Party.Space’in girişimi olarak piyasaya sürüldü.

Doge Temple kısa süre önce Product Hunt için yedinci yıllık Altın Kitty Ödülleri töreni için sanal parti etkinliğine ev sahipliği yapmak için kullanıldı. Kasım ayında Doge Temple, her biri kendi özelleştirilmiş deneyimlerine sahip olan, sanal bir dünyada etkileşime giren geniş bir insan topluluğuna sahip olmanın mümkün olduğunu savunuyor. 

Firmanın yayınladığı gönderisinde, “Metaverse herkes için her şey olmaya çalışırken, microverse mevcut topluluklar, trendler ve fikirler etrafında özel bir minyatür dünya yaratıyor.” dedi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.