Kripto Balinası: Michael Saylor kim?

Kripto Haber TR – Kripto balinalarından biri olan Michael Saylor kim? Gelin detaylı olarak inceleyelim.

Bir zamanlar teknoloji şirketlerine yatırım yaparak günde 6 milyar dolar kaybeden Michael Saylor MicroStrategy CEO’su’dur. Ayrıca MicroStrategy’yi iflasın eşiğindeyken yeniden canlandırdı ve şirketi kripto dünyasının en ünlü isimlerinden biri haline getirdi. Peki Michael Saylor bunu nasıl yaptı?

Yatırım dünyasında ve son on yılda Bitcoin’in yükselişi, ilk benimseyenlerin yeni nesil milyarderlere katılmasına yardımcı oldu. Bu milyarderlerden biri de Michael Saylor. 

Michael Saylor kim?

Michael Saylor askeri bir ailede doğdu. Babası askere alınmış bir Hava Kuvvetleri gazisi ve annesi bir müzisyeninin kızıdır. Çocukluğu boyunca dünyanın çeşitli Hava Kuvvetleri üslerinde yaşadı.  Michael Saylor liseden sınıfında birincilikle mezun oldu ve MIT’den en yüksek dereceyle mezun oldu. 

Michael Saylor kim?
Michael Saylor kim?

Pilot, teknoloji girişimcisi ve patenti olan bir mucittir. Halen, Haziran 1989’dan bu yana iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan lider bir şirket olan MicroStrategy’nin CEO’sudur.

Bitcoin’e yatırım yaptıktan sadece 6 ay sonra Michael Saylor, yatırımı 3 milyar dolara ulaştı. Forbes’in “Bitcoin’in Yeni Milyarderler Yaratıyor” listesinde 4. ve Cointelegraph’ın “Blockchain 2021’de Önemli 100 Kişi” listesinde 4. sırada yer alıyor.

Sınıf arkadaşları tarafından başarılı olma olasılığı en yüksek kişi olarak oylandı ve meslektaşları onu “kötü akıllı” olarak görüyor. Bunlar Bitcoin milyarderi yapan şeyin bir parçası. 

Kariyerinin dönüm noktası

Michael Saylor, 1987 yılında MIT’den en yüksek dereceyle mezun oldu. San Antonio, Teksas’taki Lackland Hava Kuvvetleri Üssü’nde Uçuş Görevlisi Eğitimini başarıyla tamamladı ve Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri’nde Asteğmen olarak görevlendirildi.

Kariyerinin dönüm noktası
Kariyerinin dönüm noktası

Daha sonra 1987’de The Federal Group, Inc’e ve 1988’de DuPont’a danışman olarak katılmaya karar verdi.  24 yaşındayken, 18 aylık yazılım tasarladıktan ve DuPont’un teknoloji ve iş tutkusuyla pazardaki değişiklikleri tahmin etmesine yardımcı olduktan sonra, Michael Saylor istifa etti ve DuPont’tan kendisine ve eski sınıf arkadaşı Sanju Bansal’a kendi girişimini başlatmak için 100 milyon dolar fon sağlamasını istedi.

Sonunda, ücretsiz ofis alanı ve bilgisayar ekipmanı ile birlikte gerekli hibeyi aldı. MicroStrategy daha sonra Haziran 1989’da kuruldu.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.