KuCoin CEO’su: “İflas söylentileri yalan”

Kripto Haber TR – Twitter, iflasla karşı karşıya olan KuCoin borsası hakkında söylentilerle dolu. Bu söylentiler, geçen hafta %15,6 oranında düşen KuCoin’in yerel tokeni KCS’nin fiyatını etkiledi. KuCoin CEO’su iflas söylentileri yalanladı.

Piyasada yaşanan son olaylar nedeniyle piyasa bu söylentilere tepki gösteriyor. Celsius, Vauld ve BlockFi gibi çeşitli kripto para borsaları, devam eden piyasa koşulları nedeniyle para çekme işlemlerini durdurdu.

KuCoin CEO’su iflas söylentilerini yalanladı

KuCoin, işlem hacimlerine göre küresel olarak beşinci en büyük kripto para borsasıdır. CoinGecko tarafından açıklanan veriler, KCS tokeninin, yazı yazılırken 876 milyon dolarlık piyasa değeri ile 53. en büyük kripto para birimi olarak yer aldığını gösteriyor.

KuCoin CEO'su iflas söylentilerini yalanladı
KuCoin CEO’su iflas söylentilerini yalanladı

KCS tokeni, Twitter’da KuCoin’in iflasın eşiğinde olduğunu iddia eden söylentiler nedeniyle sallanıyor. Twitter raporları, borsanın çöken Terra LUNA, Three Arrows Capital ve Babel Finance’e maruz kaldığını iddia etti. Ancak KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu bu iddiaları reddetti.

Kripto firmalarının çöküşü

Mevcut piyasa koşulları, güçlü bir finansal temele sahip olmayan firmalar üzerinde baskı oluşturmuştur. Terra LUNA ağının çöküşü, çöken LUNA coine maruz kalan Three Arrows Capital gibi firmaların iflasını tetikleyen ilk faktörler arasındaydı.

Kripto firmalarının çöküşü
Kripto firmalarının çöküşü

İlginç bir şekilde, birkaç platformun iflası Twitter’da söylentiler olarak başladı. Örneğin, Celsius Network takas, para çekme ve transferleri durdurmadan önce, Twitter kullanıcılarından DeFi platformunun sular altında kaldığına dair söylentiler vardı. Bu iddialar Celsius CEO’su tarafından şiddetle reddedildi. Birkaç gün sonra platform, aşırı piyasa koşullarını gerekçe göstererek hizmetleri durdurdu. Celsius’un iflas başvurusunda bulunduğu bildiriliyor.

Bazı kripto para firmaları, devam eden ayı piyasası nedeniyle likiditeyi sürdürmekte zorlanıyor. Coinbase, Gemini ve Crypto.com gibi en büyük borsalardan bazıları, ayı piyasası nedeniyle personel çıkarma ve işe alımları dondurma planlarını açıkladı. KuCoin’in CEO’su, şirketin finansal pozisyonunun hala güçlü olduğunu ve hala işe alım yapan birkaç firma arasında olduğunu da sözlerine ekledi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.