El Salvador, Chivo cüzdanını güncelleyecek!

Kripto Haber TR – El Salvador, geçen yıl Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. BTC girişimini mümkün kılmak için ülke, Bitcoin’in yerel olarak transferini kolaylaştırmak için Chivo cüzdanını oluşturdu ve vatandaşlarının kullanımına sundu.

Chivo cüzdanı Alphapoint entegrasyonu ile güncellendi. Bu güncelleme, Bitcoin işlemlerini daha düşük ücretlerle kolaylaştıracak. Ayrıca, ölçeklenebilirlik ve kararlılık da dahil olmak üzere cüzdanda mevcut olan bazı endişeleri çözecektir.

Chivo cüzdanı, Salvadorlulardan artan bir şekilde benimsendi. Bitcoin’in yasal ihale olarak kullanılmasından bir ay sonra, El Salvador başkanı Nayib Bukele, cüzdanın 2,1 milyon Salvadorlu kullandığını belirtti. Cüzdanın başarısına rağmen, birkaç sorunla boğuştuğunu da belirtelim.

image 750x 61f103101d035

Bu sorunları çözmek için Salvador hükümeti, beyaz etiketli bir altyapı sağlayıcısı olan AlphaPoint ile ortaklık kurdu. Salvador hükümeti, bu ortaklık aracılığıyla cüzdanın istikrarını, ölçeklenebilirliğini, çalışma süresini ve sosyal etkisini artırmayı hedefliyor.

El Salvador Chivo cüzdanının kullanımını genişletmek istiyor

Hükümetten yapılan resmi bir açıklamaya göre Chivo’nun günlük Bitcoin işlemlerini karşılamak için kullanım durumlarını genişleteceğini belirtiyor. Cüzdan, insanların Bitcoin kullanarak kamu hizmetleri, vergiler ve diğer günlük işlemler için ödeme yapmasına olanak tanıyan özelliklere sahip olacak.

Duyuruda, “Projenin Chivo’nun, Salvador nüfusuna daha kolay hizmet verebilmek için ülke çapında 1500 Bitcoin ATM’sini dağıtma sürecinde olduğu” belirtildi.

AlphaPoint ile yapılan entegrasyon, Salvador hükümeti için satış noktası sistemlerinde, web sitelerinde ve idari sistemlerde de faydalı olacaktır. Ayrıca, daha hızlı ve düşük ücretli Bitcoin işlemleri sunmak için Lightning ağının potansiyelini entegre edecek.

AlphaPoint’in CEO’su ve kurucu ortağı Igor Telyatnikov, bu gelişme hakkında şunları söyledi:

reklam

El Salvador ve Başkan Bukele, Bitcoin’in ülke çapında benimsenmesine yönelik bu ilk büyük deneyle gerçekten küresel olarak lider durumda. Sürece dahil olmaktan ve bu devasa girişim için ihtiyaç duyulan ölçeklenebilir ve güvenilir çözümleri sunmaktan onur duyuyoruz.


Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.