Dijital ev satın almak bu kadar kolay olmamıştı!

Kripto Haber TR – Son yayınlanan raporlara göre Verse Estate, dijital ev satın almak başta olmak üzere birçok işlevi metaverse dünyasında yapmanıza izin veren bir proje üzerine çalışıyor. 

Kelimenin kendisi olan Metaverse, geçen yıl oldukça popülerleşti. Hatta Facebook, yeniden markalaşarak ismini “Meta” olarak değiştirdi. Ek olarak Walmart da dahil olmak üzere diğer birçok firma, bu devrim niteliğindeki teknolojiye olan ilgilerini açıkladı.

Metaverse ve Dijital ev satın almak

Tıpkı blockchain teknolojisinde olduğu gibi, metaverse’nin ne olduğu konusunda çok bir bilgimiz yok. Sesinden veya reklamının yapılış biçiminden, çoğumuz bunun bilgisayar ve oyunla ilgili olduğu varsayımına sahibiz.

Facebooks Vision for Fashion in the Metaverse News 1280x720 1
Metaverse ve Dijital ev satın almak

Kısmen doğru olsa da, Metaverse aslında bir sanal gerçeklik başlığı aracılığıyla erişilebilen bir 3B dünyalar arası ağıdır. Henüz yeni bir teknoloji olmasına rağmen gerçek dünyaya yakın etkileşimli bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Genellikle internetin gelecekteki yinelemesi olarak adlandırılan metaverse, kullanıcıların gerçek hayatı en iyi şekilde taklit edecek şekilde etkileşime girmesine izin vermekte. Yani örnek verecek olursak gerçek hayatta çalışmak istemiyorsanız metaverse dünyasında çalışabilirsiniz. Bir film izlemek için arkadaşlarınızla buluşmak istiyor ama dışarı çıkma ihtiyacı hissetmiyor musunuz? Metaverse dünyası üzerinden kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ‘metaverse’ nerede diye sorabilirsiniz. Mesele şu ki, henüz tamamen mevcut değil. Bir metaverse dünyasının nasıl olacağını hayal ederken güncel olarak video oyunları en yakın sonucu veriyor. Ancak tam teşekküllü bir metaverse deneyimlemek, bugün sahip olduğumuz internet gibi biraz zaman alacak. Ancak bu, şu anda iddialı metaverse projelerine yatırım yapmanın kazançlı olmadığı anlamına gelmiyor.

Aksine birçok metaverse projesi, faaliyete geçtikleri birkaç yılda milyonlarca dolar kazandı. Dijital gayrimenkul sunan sandbox metaverse’nin dijital bir arazi anlaşmasında 4 milyon dolardan fazla satış yaptığı biliniyor.

Metaverse dünyasında yaşamak

Verse Estate, çevre dostu bir metaverse ajansı olarak metaverse’nin gelişimine yardım ediyor. Diğer her şeyin yanı sıra özel uçak gibi çeşitli lüks öğelerle birlikte lüks dijital mülkleri satın alabileceğiniz bir ortam sunmayı hedefliyor.

Bu dijital özelliklere, Oculus gibi VR özellikli bir cihazla veya bir VR cihazınız yoksa bir masaüstü aracılığıyla erişebilirsiniz. Sahibi ayrıca sahip olduğu mülkleri tasarlayabilir ve özelleştirebilir. 

Metaverse dünyasında yaşamak
Metaverse dünyasında yaşamak

Proje içerisindeki mülk sahipleri, üyelerin sosyal etkinlikler ve eğlenceli oyunlar aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girebilecekleri özel bir topluluğun parçası olacak. Marka, diğerlerinin yanı sıra Vincent Faudemer ile işbirliği içinde sunulacak, kazan-kazan (Axie Infinity gibi) oyunlarını da tanıtmaya hazırlanıyor.

Verse Estate ayrıca konserler, spor aktiviteleri ve müzayedeler gibi özel etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. Gerçek ve sanal dünya arasındaki boşluğu birden fazla şekilde kapatmak ana odaklandıkları nokta olacak.

Mülkiyet sorunu ortadan kalkacak

Aktarılması biraz zaman alan gerçek dünyadaki mülk sahipliğinin aksine metaverse dünyasındaki bir mülke sahip olmak basitçe zahmetsizdir ve birkaç tıklamadan fazlasını gerektirmez.

Bu, mülk sahibine mülkiyet kanıtı sağlayan NFT’lerin entegrasyonu ile mümkün olmaktadır. Gerçek dünyadaki bir mülkiyet sözleşmesine benzer, ancak çok daha iyidir. Sahiplerin, uygun buldukları herhangi bir zamanda sahipliklerinin bir kısmını veya tamamını devretmelerini sağlamak.

Satın alma işlem süreleri de inanılmaz derecede hızlıdır, çünkü blok zinciri teknolojisi ile sağlanan bir mülkün geçmişini izlemek oldukça sorunsuzdur. Bu aynı zamanda kira sözleşmelerinin geleneksel olarak alıştığımızdan çok daha hızlı işleneceği anlamına gelir.

Kullanıcılar, cüzdanlarını Verse hesabına bağlayarak VR cihazlarından veya masaüstlerinden giriş yapabilir ve dijital özelliklerine erişebilir. Marka yalnızca bazı çekici özellikleri piyasaya sürmekle kalmadı, aynı zamanda diğer markalar ve ünlülerle ortaklık kurarak metaverse teknolojisinden yararlanarak izleyici etkileşimlerini geliştirmelerine yardımcı oldu.

reklam


Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.