Cardano KYC hizmetleri için Blockpass ile ortak oldu!

Kripto Haber TR – Cardano KYC hizmetleri, Cardano blok zincirinin ticari bölümü olan EMURGO için geçerli olacak. Cardano blok zinciri üzerine inşa edilen projeler, artık mevzuata uygun olması açısından KYC hizmetlerine kolayca erişebilir olacak.

Cardano KYC hizmetleri hakkında detaylar

ADA, kripto sektöründe lider bir dijital kimlik doğrulayıcı olan Blockpass ile ortaklık kurdu. Blockpass, benzer girişimler için geçmişte birkaç kripto para borsası ve cüzdan ile çalıştı.

cardano transactions
Cardano KYC hizmetleri hakkında detaylar

Yeni gelişme sonucunda artık ADA ağındaki adresler Blockpass uygulamasına eklenecek ve projelerin zincir üzerindeki KYC hizmetlerine doğrudan erişmesine olanak tanıyacak. Hizmet, ağın NFT pazar yeri Fibo’yu geliştirmekle görevli bir kol olan EMURGO’da sunulacak. EMURGO Ventures, Cardano blok zincirine dayalı girişimlere ve projelere yapılan yatırımlara odaklanan bir bölümdür.

EMURGO CEO’su Ken Kodama, Blockpass ile Cardano ortaklığının, şirketin KYC gereksinimlerini optimize etmek ve bunları ADA ağındaki geliştiriciler için hazır hale getirmek için gerekli adım olarak görülüyor. Kodama devamında şunları aktardı:

Cardano blok zincirinin kurucu kuruluşu olarak EMURGO, Cardano’daki merkezi olmayan uygulamaların gerektiğinde uyumluluğu artırmak için araçlara hazır olmasını sağlamaya kararlıdır.

CEO ayrıca ADA blok zincirinin büyümesinin onu merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’ler için bir merkez haline getirdiğini söyledi. Bu tür projelerin, kullanıcıların düzenlenmiş bir platforma erişmelerini sağlayan hızlı ve kolay KYC hizmetleri sağlaması artık zorunlu olmuş diyebiliriz. ADA, bu gelişme ile birlikte bir “Ethereum katili” olma kararlılığını göstermiştir.

Merkezi olmayan bir ekosistemde KYC doğrulaması

KYC hizmetleri, blockchain teknolojisinin sunduğu ademi merkeziyetçiliğin kapsamını sınırlamakla suçlandıkları için tartışmalara yol açtı. Bununla birlikte Blockpass, KYC önlemlerinin ademi merkeziyetçiliği aşındırmadığını, ancak kripto para birimlerinin faydalarını koruduğunu garanti etti.

Blockpass CEO’su Adam Vaziri, zincir üzerindeki KYC önlemlerinin “devrimci” olduğunu ve merkezi olmayan bir uyum yoluna doğru bir adım olduğunu söyledi. Şirket, “Temel verileri paylaşmadan bir blok zincirinde gösterildiği KYC sağlama yeteneğini geliştirdiğini” ekledi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.