Yatırım Yapabileceğiniz En İyi 5 NFT Kripto Para Birimi

Kripto Haber TR – Bu yazımızda en iyi 5 NFT kripto para birimi uzmanlarımızın detaylı araştırmaları sonucunda belirlendi ve sizler için liste halinde hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim.

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler) 2021’in başından beri büyük bir hızla büyüdü. Sadece bir yıl önce blok zincirinin ilgi odağı olmasına rağmen, NFT’ler parlak bir geleceğe işaret ederek toplam 15 milyar doların üzerinde satış kaydetti. Sunulan çok sayıda dijital varlık arasında, yatırım yapmak için en iyi NFT kripto para birimini belirlemek göz korkutucu olabilir.

En iyi 5 NFT kripto para birimi

2021 yılı genel olarak ayı piyasasının hakim olduğu bir yıl olsa da NFT sektörü ayı sezonundan etkilenmeyip, üstün bir büyüme elde etmiştir. 2022 yılı da aynen 2021 yılında olduğu gibi büyümenin devam edeceği bir yıl olacağını düşünüyoruz. Kripto Haber TR ekibi olarak kripto sever topluluğumuza büyüme potansiyeli olan NFT kripto para birimlerini duyurmaktan oldukça keyif alıyoruz.

Bu inceleme, portföyünüze eklemeniz gereken umut verici NFT projelerini vurgulayacaktır. Uzatmadan ilk NFT kripto para birimini inceleyerek başlayalım.

1. Decentraland (MANA)

MANAUSDT 2022 01 20 12 57 42

Decentraland, şu anda yatırım için uygun olan önde gelen NFT kripto para birimidir. Ethereum ağına dayanan Decentraland, kullanıcıların platformunda içerik ve uygulamalar oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan bir 3D sanal gerçeklik platformudur.

Decentraland, LAND adı verilen ERC-721 tokeni güvence altına alınmış 3B sanal araziler sunar. Her LAND bir NFT’dir ve kullanıcılar meta veri tabanında değerini artırmak için altyapılar kurmayı seçebilir. Daha sonra, bu sanal gayrimenkul, Decentraland pazarında önemli kazançlar için sahibi tarafından kiralanabilir veya tamamen satılabilir.

Merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) olarak faaliyet gösteren Decentraland, yönetişim için yardımcı program tokeni olan MANA’yı kullanır. Eğer yatırımcıların büyük çoğunluğu “Hodl” ederse, projenin gideceği yönü tahmin etmemiz zor olmamalı. Bu yazıyı hazırlarken MANA son 24 saatte %1,49 artışla 2.816$’dan işlem görüyor.

Decentraland, gelişmekte olan Metaverse ekosisteminin odak noktası haline geldi. Yakın tarihli bir tweet’te, Ethereum tabanlı protokol CryptoArt.Ai ile bir entegrasyonunu duyurdu. 

2. The Sandbox (SAND)

SANDUSDT 2022 01 20 14 24 32

Sandbox, kripto ekosisteminin yaygın olarak benimsendiği, yatırım yapılacak bir başka NFT kripto para birimidir. Yeni başlayan Metaverse alt sektörü için bir başka en iyi yarışmacı olan The Sandbox, oyun içi varlıkların oluşturulmasına, paylaşılmasına ve paraya çevrilmesine izin vererek oyun endüstrisinde devrim yaratmakta.

Sandbox, NFT tokeni Kasım ayı sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.44$’a (ATH) ulaştığı için son birkaç ayda büyük bir ivme kazanıyor. Güncel olarak Sandbox’ın yerel tokeni SAND, dijital varlık ticareti 4,25 dolardan ve son 24 saatte yüzde 1,75 artışla rekor seviyesinin neredeyse %50’sine ulaştı.

Sandbox, gelişen oyun topluluğuna olan çekiciliği göz önüne alındığında, birçok kişi tarafından sağlam bir NFT projesi olarak görülüyor. Popüler hip-hop yıldızı ve rapçi Snoop Dogg, halen geliştirilmekte olan projenin iyi bilinen bir destekçisidir. ApesofSpaceNFT kısa süre önce The Sandbox’ta piyasaya sürüldü ve projenin çekiciliğini daha da arttı.

3. Axie Infinity (AXS)

AXSUSDT 2022 01 20 14 45 38

Axie Infinity, bu yıl yatırım yapılacak başarılı NFT kripto para birimlerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Pokemon’dan ilham alan NFT projesi, güncel olarak aylık 2,5 milyondan fazla aktif kullanıcı (MAU) ile NFT satışlarında en önde yer almakta.

Fiyat açısından Axie Infinity rekor kripto yükseliş ayında 150 doların üzerine çıktıktan sonra kritik direnç noktalarını kırmaya devam etti. Ek olarak AXS, yakın zamanda Ronin protokolünü (bir ikinci katman platformu) yayınladı.

Blockchain analitik firması Nansen tarafından yakın tarihli bir rapora göre, Ronin blok zinciri Kasım ayında Ethereum blok zincirinden %560 daha fazla işlem gerçekleştirdi ve Axie Infinity’nin hem NFT’lerde hem de oyunlarda artan etkisine işaret etti. Güncel olarak AXS, %1,90 artışla 73,5 dolardan işlem görüyor. Dijital token, yeşil çizginin yükselişine işaret eden RSI ve MACD göstergesi trend çizgisi ile hafif bir satın alma sinyali gösteriyor.

4. Theta (THETA)

THETAUSDT 2022 01 20 15 04 21

Theta blok zinciri, uzun vadeli yatırım yapmak için başka bir en iyi kripto para birimidir. Theta ağı, içerik ve video akış hizmetinde devrim yaratmayı hedefliyor. Theta blok zinciri, kullanıcıların bant genişliğini ve bilgi işlem kaynaklarını eşler arası (P2P) formatında paylaşmalarına olanak tanır.

Theta’nın merkezi olmayan yapısı, merkezi kontrolü keserken video akışını kolaylaştırır. Ek olarak Theta blok zinciri, Curate Marketplace’te THETA ve TFUEL ile sorunsuz ödemeler sağlamak için yakın zamanda Curate protokolü ile entegre olmuştur.

Fiyat açısından güncel olarak Theta ayılarla mücadele ediyor ve %0,15 düşüşle 4,46 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 51.93’lük RSI oranı, NFT yatırımcıları arasında artan yükseliş inancını gösteriyor. MACD göstergesi, yeşil trend çizgisi turuncu muadili üzerine yükselirken yatırımcılar için büyüyen bir satın alma fırsatına da işaret ediyor.

5. Tezos (XTZ)

XTZUSDT 2022 01 20 15 15 15

Tezos, yatırım yapılabilecek en iyi NFT kripto para birimi listemizde son sırada yer almakta. Bunun en büyük nedenlerinden birisi Tezos, daha ölçeklenebilir, enerji açısından verimli ve ucuz olduğu için kullanıcılar için daha sağlam bir blok zinciri deneyimi vaat ediyor. Tezos’un çekiciliği, blok zinciri ekosisteminde bir ilk olan kendi kendini geliştirebilen yazılımında yatmakta.

Tezos blok zinciri ekibi, protokolün geleceğe yönelik olduğunu ve bir ağ hard forku gerçekleştirmeye gerek kalmadan protokolün ölçeklenmesini kolaylaştırdığını belirtiyor. Öğrencileri blok zincir teknolojisine alıştırmak için Tezos merkezli Nomadic Labs ile yakın zamanda ortaklık kuran önde gelen Avrupa teknoloji okulu ile ortaklık da yapmıştır.

Fiyat açısından, şu anda %1,81 artışla 4 dolardan işlem görüyor. Dijital varlığın MACD göstergesi, boğalar ve ayılar arasında bir yüzleşme gösteren tarafsız bölgede işlem görüyor. 44,89’luk bir RSI oranı, önümüzdeki günlerde aşırı alım fiyat sabitine ulaşmak için güçlü bir potansiyel olduğunu gösteriyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.