Vitalik Buterin, NFT’lerin gidişatını yorumladı

Kripto Haber TR – Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) geleceği ile ilgili dileklerini belirten bir blog yazısı yayınladı. Buterin, NFT’lerin ruha sahip olmasını istediğini belirterek bu şekilde NFT’lerin daha değerli olacağını savunuyor.

Soulbound özelliği MMORPG World of Warcraft (WoW) oyununda bulunuyor. NFT’lerde bu özelliğe sahip olmak, özgünlüklerini artırmaya yardımcı olabilir. WoW’da, ruha bağlı özellik, oyundaki öğelerin oyun içi “Müzayede Evi” aracılığıyla takas edilmemesini, postalanmamasını veya diğer oyunculara satılmamasını sağlar. Bu özellik sayesinde geliştiriciler, vitesin yüksek seviyeli bir karakterden düşük seviyeli bir karaktere aktarılamamasını sağlar. 

Bu, düşük seviyeli karakterlerin sıralamalarda yükselmek için daha kolay bir süreç yaşamamasını sağlamakta. 

Vitalik Buterin ve NFT

Buterin, mevcut NFT pazarının böyle bir özellikten yoksun olduğunu açıkladı. Birisi bir müzayedeye katıldıktan sonra bir NFT’ye sahip olduğunu söylediyse, kişinin müzayedeye fiilen katıldığını veya NFT’yi ikincil piyasadan aldığını kanıtlamanın bir yolu olmadığını açıkladı.

WoW’un Buterin’in faydalanmak istediği diğer benzersiz özelliği, oyuncuların başarılarını sergilemeleri gerektiğidir. Karakter, yalnızca bir mücadeleyi tamamladıktan sonra bir öğe kazanabilir.

Buterin, üniversite diplomaları ve sürücü ehliyetleri gibi hayati belgeleri saklamak için zincir üstü protokollerin kullanılmasında bir tutarsızlığa dikkat çekti. Bu tür belgeleri elde etmek için, bir kişinin belirlenen gereksinimleri karşılaması gerekir. Ancak, bu belgelerin zincirde olması, gerekli koşulları karşılamayan bir kişinin bunları kolayca satın almasına olanak tanır.

849111244

Buterin, POAP’ı destekliyor

Buterin ayrıca katılım kanıtı protokolünü (POAP) memnuniyetle karşıladı. Bu proje, bir kişinin hayatının ayrıntılarını zincirde saklamasını sağlıyor. Bir kullanıcı, kayıtların kriptografik teknoloji tarafından desteklenmesiyle benzersiz bir rozet alır.

POAP projesi, çalışmalarıyla ilgilenen geliştiricilerin, öğelerinin mevcut ve orijinal sahiplerini görmelerini sağlamaya odaklanır.

 NFT’lerde ruha bağlı özelliğin olması sektörün büyümesine büyük bir etkisi olacak. Bu özellik, OpenSea gibi NFT pazarlarında kaydedilen ticaret hacimlerine büyük bir darbe vurabilecek NFT’lerin ticari yönünü ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.