Twitter, NFT’lerin kopyalanmasıyla mücadele edecek

Kripto Haber TR – Profil resmi olarak kullanılan NFT’lerin gerçekliğinin doğrulanamadığı göz önüne alındığında, Twitter’daki kripto topluluğunda değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) gerçekliği ile ilgili tartışmalar oldukça yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durum, Twitter’ın yeni NFT özelliği ile değişecek.

Twitter, kullanıcıların profil resimlerinde kullanılan NFT görüntülerini doğrulamasını sağlayan bir özellik başlattı. Bu, kullanıcıların sahiplik kanıtını kontrol etmesini kolaylaştıracak anlamına geliyor.

Twitter, NFT görsellerini koruyacak

Önceden, NFT’leri sağ tıklayıp kopyalamak Twitter’da yaygın bir özellikti ve bu da NFT’lerin değeri hakkında soru işaretleri uyandırıyordu. Ek olarak, birinin Ethereum gibi bir blok zincirine girmesi ve NFT’nin sahipliğini araması gerektiği göz önüne alındığında, NFT’lerin doğrulanması NFT topluluğunda büyük gereklilik olarak görülüyor.

Twitter tarafından 20 Ocak’ta başlatılan bu özellik, Twitter’da Mavi hizmetinde ücretli aboneliği olan kullanıcılara sunulacak. Doğrulanmış NFT’ler, sıradan profil resimleri için kullanılan dairesel kenarlığın yerini alacak olan altıgen bir kenarlığa sahip olacak.

Twitter’ın ürün lideri Esther Crawford, sosyal medya platformunun kendisini NFT, blok zinciri ve kripto teknolojisi etrafında keşfetme, tanıtma ve eğitim için sosyal ağ olarak konumlandırdığını söyleyerek bu gelişme hakkında yorum yaptı. Crawford ayrıca kripto para birimlerinin Twitter’ın geleceği üzerinde büyük bir etkisi olduğunu da sözlerine ekledi. Platformun, sanal ürünleri ve dijital para birimlerini yönetmek için merkezi olmayan uygulamaları desteklemeye kararlı olduğunu da açıkladı.

vlcsnap 2022 01 20 14h16m26s382
Twitter, NFT görsellerini koruyacak

Sosyal medya platformu, OpenSea pazarından bir kullanıcı NFT’sini almak için bir üçüncü taraf API’sini (uygulama programlama arayüzü) entegre edecek. OpenSea pazaryerinde sorunlar olması durumunda görüntüler ve tokenler doğrulanmayacağından bu gelişme, doğrulamaya yardımcı olacaktır. Kripto Haber TR ekibi olarak bu gelişmeyi Twitter’ın NFT sektörüne girmesi için büyük bir hamle olarak görüyoruz. Son birkaç yılda Twitter, kripto topluluğu için birincil sosyal medya platformu haline geldi ve sektörle ilgili önemli tartışmalara ev sahipliği yapıyor.

Ancak, NFT’leri kopyalamak isteyen kişilerin görüntüyü kopyalayabildiği, bir blok zinciri adresiyle basıp profil resimlerine yükleyebildiği göz önüne alındığında, bu özellik NFT’lerin kopyalanamayacağının tam kanıtı değildir. Twitter, bu gibi durumlarda herhangi bir hırsızlıkla nasıl mücadele edeceğine dair bir açıklama yapmadı.

Musk yeni özelliği beğenmediğini açıkladı

Elon Musk, Twitter’ın bu yeni NFT özelliğini hoş karşılamadı. Musk, yeni özelliğin can sıkıcı olduğunu ve Twitter’ın kaynaklarını platformdaki çok sayıda kripto dolandırıcılığıyla mücadele etmek gibi başka şeylere yatırması gerektiğini açıkladı.

Musk, NFT’ler ve Web 3 dahil olmak üzere kripto alanındaki çeşitli gelişmelere karşı çıkmaya devam edecek gibi gözüküyor. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey de daha önce Web3 için de kötümser açıklamalarda bulundu.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.