Neymar Jr, 2 adet NFT’ye 1,1 milyon dolar harcadı!

Kripto Haber TR – NFT çılgınlığı dünyayı kasıp kavurdu ve bu değerli mülkiyet çılgınlığı Neymar Jr sayesinde tekrardan gündeme geldi.

Eğer bir futbolseverseniz Paris PSG’nin değerli bir oyuncusu olan Neymar Jr’ın ismine mutlaka duymuşsunuzdur. Görkemli hareketleriyle sahada ünlü bir isim olan atlet, şimdi topluluk arasında Bored Ape olarak bilinen 2 adet NFT’nin haklarını talep ettiği haberi camiada hızlı bir şekilde yayıldı.

Neymar Jr tarafından ödenen, tam fiyatı resmi olarak bilinmemekle birlikte, uzmanlar bunun 1,1 milyon dolarlık ederi olduğunu tahmin ediyor.

Neymar Jr haricinde NFT çılgınlığına katılan futbolcular

Kamuya açık verilere göre, yalnızca 2021’de 40 milyar dolardan fazla NFT işlemi yapıldı ve dünyanın her kesiminden süper yıldızlar ve ünlüler NFT piyasasına hızlı bir şekilde giriş yapıyor.

Ünlü ve Brezilyalı futbolcu Neymar Jr, en çok sahadaki spontane ve iyi zamanlanmış hamleleriyle tanınıyor ve bu da kendisine yakın zamanda Paris Saint Germain (PSG) takımında bir yer kazandırdı ve şu anda 1.1 milyon dolarlık NFT satın almasıyla dikkatleri tekrardan üzerine çekmeyi başardı.

bored ape yacht clubtan bir nft 2 7 milyon dolara satildi

Bored Ape olarak bilinen dijital sanat eseri, başlangıcından bu yana küresel NFT alanında popüler olmayı başarmıştır. Yuga Labs tarafından oluşturulan ve 170 tamamen benzersiz Bored Ape koleksiyonuna ev sahipliği yapan tüm grubun (Bored Ape Yacht Club, BAYC olarak bilinir) 3 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor. BAYC grubunun en ilginç yönlerinden biri, koleksiyonun NFT’lerinin her birinin çeşitli özelliklerden programlı olarak oluşturulmuş olması ve her birinin belirgin şekilde benzersiz şapkalar, giysiler ve ifadeler içermesidir.

Bu nedenle Yuga Labs, dünyadaki en köklü NFT topluluklarına başarıyla küratörlüğünü yapmış ve NFT’lere değer kazandırmış bir gruptur. BAYC koleksiyonu başlı başına ünlü olsa da, Neymar’ın son satın alması sadece hype’a katkıda bulundu. Kaynaklara göre Neymar Jr, BAYC koleksiyonundan iki ayrı NFT satın aldı ve ardından her biri için 159.99 ETH (521.000$) ve 189.69 ETH (624.000$) ödedi.

Sonuç

Bu işlemin tamamlanmasıyla Neymar Jr, BAYC koleksiyonundaki en sıcak iki sanat eserine sahip olmuş konumda. Smokin, şapka ve koleksiyonun imzasını taşıyan Bored Ape #6633 eserine ve açık ara en popüler Bored Ape #5269 eserlerine sahip olmuştur.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.