Mastercard NFT ticari marka başvurusunda bulundu!

Kripto Haber TR – Mastercard NFT ve metaverse ile ilgili ticari marka başvurusunda bulunarak dijital ekonomide önemli bir oyuncu olma planlarının sinyallerini verdi. 

Ödeme hizmetleri devi, geçtiğimiz günlerde ‘Priceless’ sloganı ve ‘Circles’ logosu için marka başvurularını yaptı. Firma ayrıca e-ticaret işlemleri, ödeme sistemi tabanlı hizmetler ve metaverse tabanındaki ödeme hizmetleri üzerinde çalışmak istiyor.

Ek olarak Mastercard, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine yapılan başvuruda çok çeşitli finansal, sanal ve kripto ürün ve hizmetlerini de kapsayacağı açıklandı. 2020 yılında şirket, kart sahiplerine üç sanal tur kategorisinde ödül kazanma fırsatı sunan bir artırılmış gerçeklik uygulaması başlattı.

Ardından, blockchain teknolojisini kullanan kullanıcılar ve işletmeler için sorunları keşfetmek ve çözmek için tasarlanan Start Path Crytpo şemasını açıkladı.

Mastercard NFT ve Metaverse evreninde yerini ayırttı

Mastercard, Metaverse alanını keşfetmek için American Express ve Visa gibi şirketlere katıldı. Şirketler, rekabetçi kalmaya ve gelir akışlarını artırmaya çalıştıkları için rekabette kafa kafaya gittiklerini söyleyebiliriz.

Mastercard NFT ve Metaverse evreninde yerini ayırttı
Mastercard NFT ve Metaverse evreninde yerini ayırttı

Başvurular ayrıca alıcılar ve satıcılar için çevrimiçi bir pazar yeri, Metaverse’de ödeme kartlarının işlenmesi ve dijital varlıklarla etkileşimler için sanal bir topluluk için planları da içeriyor. Mastercard ayrıca daha fazla müşteri katılımını teşvik edecek sanal gerçeklik etkinliklerine ve diğer ilgili programlara ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Ticari marka başvurularından biri, Mastercard’ın adını spor etkinlikleri, festivaller, konserler, kültürel etkinlikler, finansal eğitim seminerleri ve Metaverse’deki ödül törenlerine ekleme niyetini temsil ediyor. Firma, bu yeni ürünlerin tanıtımına hazırlık olarak 500 yeni çalışanı bünyesine kattı. NFT’leri ve kripto etkin teknolojileri benimseme konusunda yatırımcılar ve bankalardan danışmanlık alacak.

Yazar Görüşü

Mastercard’ın başvuruları, her ikisi de çeşitli dijital varlıkları ve NFT tabanlı projeleri için halihazırda patent başvurusu yapmış olan Visa ve American Express gibi rakiplerine yetişme oyunu olarak görüyoruz.

Visa, dijital bir para birimi oluşturmak için ilk olarak patent başvurusunu 2020’de yaptı. Şirket ayrıca yerel bir dijital para birimi başlatma sürecinde olduğunu da hatırlatalım.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.