Hintli çift NFT olarak evlilik yemini etti!

Kripto Haber TR – Hintli bir çift düğünlerini yenilikçi bir şekilde dijitalleştirdi. Çift, etkinliklerine değiştirilemez token (NFT) ile entegre etti. NFT’ler Ethereum blok zincirinde sonsuza kadar sabit kalacak.

Çift, Shruti Nair ve Anil Narasipuram makalelerini okuduktan ve aynı şeyi yapan diğer çiftlerden ilham aldıktan sonra bir blockchain düğünü düzenlediklerini belirttiler. Coinbase’de çalışan ürün tasarımcısı Rebecca Kacherginsky de benzer bir düğün geçmişte yapmıştı.

Blockchain ve NFT uyumu

Bir blok zinciri düğününden tam olarak yararlanmak için çift, NFT’yi basmakla görevli dijital bir rahip olan Anoop Pakki’nin hizmetlerini kullandı. Dijital rahip sendikayı yönetti ve çift yeminlerini okudu. Damat daha sonra NFT’yi karısının dijital cüzdanına aktardı. Anil, işlemin Ethereum ağına aktarılmasının 35 dolara mal olduğunu belirtti.

blockchain debate 1280x720 15jo cover

Çift, yeminlerini birlikte okudu. “Büyük sözler vermeyeceğiz, ancak bu işi yapmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Tüm anlaşmazlığımız ve çatışmamız sayesinde, birbirimize ve kendimize dair anlayışımızı geliştirmeyi umuyoruz. Birbirimiz için bütün köy olmayı beklemiyoruz ama birbirimizin yanında olacağız, el ele, bu macerada birlikte yürüyeceğiz.”

Bu evlilik yemini dijital biçimde yayınlandı ve dijital rahip tarafından NFT olarak basıldı. NFT, çiftin yaşını ve ikisinin karı koca ilan edildiği tarihi belirten bir açıklamaya sahipti.

Hindistan’da kripto düzenlemeleri

Hindistan’daki kripto düzenleyici çerçeve önemli ölçüde değişti. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kısa süre önce kripto işlemlerinde %30 vergi getirdi.

Vergilendirme tedbirlerine ilişkin duyurusu, “Herhangi bir sanal dijital varlığın transferinden elde edilen herhangi bir gelirin %30 oranında vergilendirileceğini belirtti. Bu tür gelirler hesaplanırken, edinme maliyeti dışında hiçbir harcama veya ödenekle ilgili olarak hiçbir kesintiye izin verilmeyecektir.”

Ülke ayrıca bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) piyasaya sürülmesini planlıyor. Maliye bakanına göre, bir CBDC ülke ekonomisini canlandıracak ve daha ucuz ve daha verimli bir para sistemini destekleyecektir.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.