Hangi ünlü giyim firması NFT sektörüne giriyor?

Kripto Haber TR – Ünlü giyim firması olan Gap, 13 Ocak 2022’de kendi NFT koleksiyon serisini başlatacağını açıkladı.

Giyim perakendecisinin de sektöre katılmasıyla, McDonald’s, Ferrari, Walmart, Burberry ve daha fazlası gibi spekülatif varlık piyasasını kendi teklifleri ve benzersiz lansmanlarıyla test eden en popüler markalardan bazılarının listesine katılıyor.

Kripto ve NFT meraklıları, markaların sıraya girip lansmanlarını birer birer duyurmasını beklerken, Gap Threads’in lansmanı kesinlikle markanın lehine çalışabilir. Markanın hisseleri borsada %5 arttığı için faydaları oldukça belirgindi. NFT düşüşü ve NFT’ler söz konusu olduğunda markayı nelerin beklediği hakkında gelin detaylı olarak inceleyelim.

Gap Threads NFT: Nedir?

Koleksiyonun lansmanının resmi web sitesi, markanın Gap Threads NFT lansmanıyla ne yapmayı hedeflediğini açıklıyor. Resmi web sitesine göre Gap Threads, teknoloji, moda, müzik ve sanatın kesiştiği yerde eğlenceli ve etkileşimli bir dijital koleksiyon deneyimi sunmak istiyor. Marka, daha genç demografiden yararlanmak istiyor ve eşsiz olacak bu koleksiyonunu piyasaya sürmek, bunu yapmayı hedeflediği adımlardan biri.

Bir marka olarak Gap, kendisini her zaman pop kültürü ve en son trendlerle ilişkilendirerek, zamanının ve rakiplerinin önünde kalmasını sağladı. 50 yıllık mirası, yalnızca iyi niyetine ve dikkat edilmesi gereken NFT koleksiyonlarından biri olarak konumuna katkıda bulunacak.

og social

Koleksiyon hakkında neler biliniyor?

Gap, NFT koleksiyonunun lansmanı için, piyasadaki en popüler NFT’lerden biri olan Frank Ape projesinin arkasındaki sanatçıyla işbirliği yapmaya karar verdi. Sanatçı Brandon Sines, NFT koleksiyonunu tasarladı. Gap koleksiyonundaki sanat eseri, ortasında ikonik Gap logosu bulunan bir kapşonlunun çeşitli yinelemelerini içerecek.

NFT koleksiyonlarının lansmanı, farklı günlerde başlatılan farklı NFT setleriyle aşamalı bir şekilde sıralandı. Koleksiyonun dört seviyesi Yaygın, Nadir, Destansı ve Eşsizdi. İlk olarak ortak seviye yayınlandı, ardından 15 Ocak’ta Nadir düşüş, 19 Ocak’ta Destansı düşüş ve 24 Ocak’ta türünün tek örneği düşüş geldi.

Gap NFT’leri satın almak için marka, müşterilerinden Kukai cüzdanına giriş yapmalarını istiyor. Kukai cüzdanı yalnızca Tezos blok zinciri için oluşturulmuştur ve bu nedenle Gap tarafından web sitesinde önerilmekte.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kullanıcılar kredi kartı veya Tez kullanarak Gap NFT’leri satın alabilirler. Kullanıcılar koleksiyonlarına Kukai cüzdanı aracılığıyla erişebilir.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.