GameStop, Microsoft ile ortaklık mı kuracak?

Kripto Haber TR – Gamestop (GME) hissesi, video oyun mağazası zinciri ile Microsoft arasında olası bir ortaklık hakkında söylentilerin sosyal platformlarda dolaşmaya başlamasının ardından kayda değer bir artış kaydetti.

8 Şubat’ta piyasa kapanışı sırasında, GME hisseleri sadece bir işlem gününde %12.96’lık bir kazancın ardından 115,60$’dan işlem görüyordu. Şubat ayının başında GME 100 dolardan işlem görüyordu ve son haftalarda büyük bir yükseliş trendi içindeydi.

Yükseliş trendi ilk olarak GameStop ve Immutable X arasındaki, değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) odaklanan bir katman 2 Ethereum ölçeklendirme çözümü olan bir ortaklıkla ateşlendi. Ortaklık, Immutable X’i bir NFT pazarı geliştirmede desteklemekti.

Microsoft ortaklığı söylentileri

En son elde ettiği yükseliş trendi, GameStop’un Microsoft ile ortak olabileceğine dair Twitter ve Reddit söylentilerinin ortasında geliyor. Ortaklık, NFT’leri mevcut oyunlara entegre etmeyi ve NFT’ler etrafında dönen yeni oyunlar yaratmayı amaçlıyor.

im 360969

Bir Twitter kullanıcısı, Microsoft ve Immutable X yöneticileri arasındaki tweetlerin ekran görüntülerini içeren bir fotoğraf paylaştı. Tweetler, GameStop ile büyük bir ortaklığa işaret ediyordu. Söylentiler, Microsoft, Xbox ve GameStop’u etiketleyen bir tweet oluşturan Microsoft’un blok zinciri bölümünün yöneticisi Yorke Rhodes III tarafından daha da körüklendi.

Bu şifreli mesajlar, Microsoft’un GameStop ve Immutable X ile ortaklığı desteklemek için perde arkasında çalışabileceğini ima etti. Bu söylentiler, bamfcoco1 adlı bir kullanıcının Microsoft’un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard’ı satın alması hakkında yorum yaptığı Reddit’te de görüldü. Kullanıcı, Activision Blizzard’ın Hearthstone oyununun Immutable X ve GameStop aracılığıyla mümkün kılınan NFT’leri benimseyebileceğini belirtti.

Immutable X’in platformunda NFT’leri serbestçe oluşturma ve takas etme yeteneği ile, bu hiç akıllıca değil. GameStop, Hearthstone’u yepyeni Web3 platformunda her kart için bir NFT olarak satmasını Kripto Haber TR ekibi olarak daha mantıklı olacağını düşünüyoruz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.