Bored Ape Yacht Club arazileri saatler içinde satıldı!

Kripto Haber TR – NFT’ler kavramı ilk olarak 2014 yılında dijital sanatçı Kevin McCoy tarafından ortaya atılmış olsa da, NFT’lerin popülaritesi 2021’de patladı. Sotheby’s ve Christie’s gibi prestijli ve köklü müzayedeler, NFT’lerin patlamasına katkıda bulundu. Bu patlamadan da önde gelen NFT projesi olan Bored Ape Yacht Club nasibini aldı.

2021’in sonlarına doğru sosyal medya devi Facebook, Sanal Gerçeklik (VR) dünyasına yeni bir adım attı ve nihayetinde Meta olarak yeniden markalaştı. Bildiğimiz şekliyle yeni nesil internet, VR ve Web3’ü memnuniyetle karşıladı ve Metaverse’i tanıttı.

Bored Ape Yacht Club popülerliği

NFT’ler ve Metaverse tamamen farklı kavramlardır ve bu ikisinin nasıl entegre edilebileceği merak edilebilir. Kısacası Metaverse, bildiğimiz şekliyle internetin 3B versiyonudur, oysa NFT’ler bir blok zincirinde bulunan benzersiz dijital varlıklara atıfta bulunur ve sanat eseri, emlak veya oyun içi avatarlardan herhangi bir şey olabilir.

Bored Ape Yacht Club popülerliği
Bored Ape Yacht Club popülerliği

Oleg Fonarov, Forbes aracılığıyla Metaverse’de NFT’lerin kullanılabileceği üç yol belirledi. Bunlar, kullanıcıların sanal gerçeklik ortamındaki varlıkları görmelerine olanak tanıyan ve sanat galerilerini Web3 dünyasına entegre eden sanal bir pazar yerinin entegrasyonunu içeriyor. Fonarov, NFT ve Metaverse’yi bir araya getireceğini ve nihayetinde Web3’e bir sonraki adımı atacağına inanıyor. Fantastik film The Planet of the Apes fiziksel dünyada tam anlamıyla gerçeğe dönüşmemiş olsa da, sanal dünyada “APE“nin kontrolünü ele aldığına şüphe yoktur. NFT satışları arasında en fazla değerlenen ve son derece popüler olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) yeni bir adım attı. 

Yerel tokeni olan ApeCoin’in piyasa değeri, Axie Infinity’nin 2,6 Milyarlık sınırını aşarak 6,5 Milyar’a ulaştı. İşleri perspektife koymak için, 0,08 dolardan bir BAYC NFT satın almış olsaydınız, getirileriniz 1.937 ile çarpılırdı. Bu geleneksel borsada (muhtemelen hiçbir zaman) tanık olmayacağınız bir şey. 

Tüm araziler satıldı mı?

Zamanında BAYC ve ApeCoin almamış olanlar, kendilerini ‘şanssız’ olarak hissedebilirler. APE dünyası teması içinde kalmak, gelecek vaat eden bir proje ve muhtemelen bir sonraki büyük NFT patlaması Drunken Monkey Club olabilir. Türkçesi Sarhoş Maymun Kulübü’nde bir NFT’ye sahip olanlar, Metaverse’in sanal dünyasına erişim elde eder.

Özel bir özel üye kulübü olarak resmedilen Drunken Monkey Club, üyelere NFT’lerini tuttukları sürece özel ömür boyu hizmetler vaat ediyor. Bu ayrıcalıklı hizmetler, dünyanın en seçkin etkinliklerinden, barlarından, kulüplerinden ve restoranlarından bazılarına erişimi içerir ve hatta üyelere seçkin ortaklarda %50’ye varan indirimler sunar. Lüks mekanlarda para biriktirirken aynı anda yatırım yapmak, hayal edilebilecek en iyi getiri gibi görünüyor. Drunken Monkey Club uygulaması (iOS ve Android’de mevcuttur), tüm özel avantajlara erişmenin anahtarı olacaktır.

BAYC ve ApeCoin’in yükselişinde görülen istisnai getirilerle, pek çok istekli yatırımcının yutturmaca ve münhasırlıktan dışlanmış hissedebileceğine şüphe yok. Bazıları fırsatı kaçırdıklarını düşünse de – Drunken Monkey Club’ın beğenileri, yatırımcılara yalnızca NFT’lerin ve Metaverse’in şanlı dünyasına girmeleri için değil, aynı zamanda en iyi etkinliklerden bazılarına özel erişim elde etmeleri için ikinci bir şans veriyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.