Bored Ape NFT geliştiricileri kripto para çıkarıyor!

Kripto Haber TR – Bored Ape NFT geliştiricileri, ApeCoin (APE) adlı yepyeni bir token piyasaya sürüyor. Bored Ape NFT’lerin sahipleri arasında Mark Cuban, Eminem, Jimmy Fallon ve Steph Curry gibi ünlülerin olduğunu hatırlatalım.

Token geliştiricilerine ve merkezi olmayan özerk organizasyona (DAO) göre, bu token projesi Bored Ape kulübünün bir parçası olmak için başka bir teşviktir. BAYC NFT sahipleri, her biri yaklaşık 10.000 ApeCash talep edebilecek. Ayrıca geliştiriciler, bir dizi farklı platform üzerinden dağıtılacak olan bir milyar ApeCoin’i satışa sunacak.

BAYC tied ApeCoin Makes Debut 796x445 1
Bored Ape NFT geliştiricileri kripto para çıkarıyor!

ApeCoin DAO, toplam Apecoin arzının %62’sinin bir ekosistem fonuna gönderileceğini, tokenlerin %9,75’inin BAYC token yaratıcıları tarafından tutulacağını belirtti. Ayrıca, tokenlerin %8’i Yuga Labs’ın kurucularına, %6.25’i doğrudan Jane Goodall Vakfı’na ve tokenlerin %14’ü “lansmana katkıda bulunanlara” verilecek –Jane Goodall Vakfı, şempanzelerin sakinlerini korumaya adanmış bir hayır kurumudur-

Bored Ape NFT geliştiricileri yeni tokeni piyasaya sunacak

ApeCoin tokeni Yuga Labs’tan tamamen farklı olsa da şirket, Yuga Labs’ta piyasaya sürülen tüm yeni ürün ve hizmetler için ApeCoin’i birincil token olarak benimseyeceğini söyledi. Platformda ayrıca, ekibin bu yıl piyasaya sürmeyi düşündüğü bir kazan-kazan (P2E) blok zinciri oyunu bulunuyor. Blockchain oyunu, bu yıl oyun geliştiricisi nWay ile işbirliği içinde piyasaya sürülecek.

Ek olarak, yakında piyasaya sürülecek olan Benji Bananas oyunu, ApeCoin’i tokenlerinden biri olarak benimsedi. Oyun, nWay’in de sahibi olan blockchain tabanlı bir şirket olan Animoca Brands tarafından geliştirildi.

Animoca Brands’ın kurucu ortağı Tat Siu, Apecoin’in NFT gelişimine doğru büyük bir adım attığını belirtti. Tokenin, mevcut NFT kültürünün bir ifadesi olan “Zeitgeist of NFTs today” olarak görülebileceğini belirtti. Siu, ApeCoin’in yavaş yavaş ‘NFT’lerin Dogecoin’i’ haline geldiğini ve bu aracın topluluk tarafından son derece değerli yaratıldığı ve değer verildiğini de sözlerine ekledi.

Geçen Nisan ayında lansmanı yapılan Bored Ape Yacht Club, profil ünlülerini sahiplerinin listesine eklemeye devam ederek en yüksek profilli koleksiyonlardan biri haline geldi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.