SHIB token nedir? Hangi borsalardan alınır?

Kripto Haber TR – SHIB token nedir ve Türkiye’de yer alan kripto yatırımcılarının tercih ettiği en popüler kripto borsalarını ele alalım.

Ne zaman bir proje başarılı olursa, diğer projeler benzer bir şey yapmaya çalışır ve Dogecoin de bir istisna değildir. 2020 ve 2021’de, sözde mizah kripto paralarının sayısı önemli ölçüde arttı. En ilginçlerinden biri, kendini DOGE katili ilan eden Shiba Inu’dur. Bu token, 2020’nin ortasında yalnızca Ryoshi olarak bilinen gizemli birisi tarafından kuruldu.

İlk bakışta maskot olarak bir shiba inu köpeği olan bir kripto para birimini görebilir ve bunun sadece DOGE’nin bir kopyası olduğunu düşünebilirsiniz ancak o kadar basit bir proje değil.

SHIB token nedir?

SHIB’nin arkasındaki fikir, teoride %100 merkezi olmayan ve topluluğu tarafından yönetilen bir kripto para birimi yaratmaktı. Bitcoin’e dayanan DOGE’nin aksine Ethereum’a dayanıyor. Bu da düşük işlem ücretleri ile SHIB gönderip almanızı kolaylaştırır.

SHIB token nedir?
SHIB token nedir?

Ayrıca piyasada kaç tane Shiba Inu olduğunu da belirtmekte fayda var. 5 Temmuz 2022 itibariyle dolaşımda 497 milyar adet bulunmakta. Ancak daha da dikkat çekici olan şey, bir katrilyon shiba inu’nun olmasıdır.

Bu, en azından bir süre shiba inu fiyatının nispeten düşük kalacağı anlamına geliyor. Bu, bir noktada yükselmeyeceği anlamına gelmiyor, ancak potansiyel arzın büyüklüğü fiyatı düşürüyor. SHIB arz açısından oldukça fazla olduğu aşikar. Geliştirici ekibi değerini yükseltmek istiyorsa arzı düşürmesi gerekir.

Shiba coin kaç TL?

Shiba coin kaç TL?
Shiba coin kaç TL?

Shiba coin kaç TL diye düşünüyor olabilirsiniz. Shiba Inu Temmuz 2022 itibariyle %7 artış yaşayarak 0,00001069$’dan işlem görüyor. 2022 yılının başından itibaren kripto sektöründe yaşanan düşüşten elbette SHIB tokeni de etkilendi. Bitcoin’in tekrardan fiyatının toparlanması ile SHIB’in fiyatının ateşleneceğini düşünüyoruz.

Bu sebeple mevcut Shiba Inu fiyatı oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Shiba coin fiyat hareketliliği

SHIB’nin güncel değerinden bahsetmişken, popüler kritp para biriminin fiyat geçmişine bir göz atalım. Ağustos 2020’de piyasaya sürüldüğünde, 0,00000000001 civarında bir değere sahipti. Piyasaya çıkmasının ardından ilk dokuz ay çoğunlukla bu seviyede kaldı.

Shiba coin fiyat hareketliliği
Shiba coin fiyat hareketliliği

Ama sonra önemli bir gelişme oldu. DOGE, 2021 Mayıs ayının başlarında büyük kazanımlar elde etti ve insanlar bir sonraki Dogecoin’i aramaya başladı ve burada SHIB devreye girdi. Bu, Elon Musk’ın Saturday Night Live’da Shiba coin hakkında konuşması ile SHIB fiyatını 0,000005246 dolardan 0,00001883 dolara, yaklaşık %260’lık bir artışa ulaştığı anlamına geliyordu.

Musk’ın Amerikan TV şovunda yer alması DOGE’nin fiyatına önemli bir etkisi olmazken, SHIB büyümeye devam etti ve 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0000388$’a ulaştı. Ancak, kripto piyasası 19 Mayıs’ta büyük bir darbe aldı ve SHIB de bundan etkilendi. 

Shiba Inu hangi borsadan alınır?

Shiba Inu, oldukça kısa bir sürede elde ettiği büyüme ile güncel olarak en popüler ilk 20 kripto para birimi arasına girmeyi başardı. Hal böyle olunca birçok borsa da SHIB ticareti için kapılarını araladı. Shiba Binance borsasında aktif olarak satışta fakat aşağıda yer alan borsalar üzerinden de satın alabilirsiniz:

  • Coinbase
  • Gate.io
  • KuCoin

Aralarında yeni yatırımcılar için önerebileceğimiz borsa Coinbase’dir. Eğer orta ya da gelişmiş yatırımcıysanız listede yer alan diğer borsaları da tercih edebilirsiniz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.