Kripto Balinası: Tim Draper kim?

Kripto Haber TR – Kripto balinalarından biri olan Tim Draper kim? Gelin detaylı olarak inceleyelim.

Tim Draper, önde gelen risk sermayesi şirketleri Draper Associates ve DFJ’nin kurucu ortağıdır. Draper, internet üzerinden herhangi bir iletiyi başka bir adrese göndermek için web tabanlı e-posta uygulamaları olan Hotmail, YahooMail ve Gmail’in başarılarına aracı oldu ve binlerce işletme tarafından standart bir pazarlama tekniği olarak benimsendi.

Tim Draper kim?

Girişim başarıları arasında Skype, Overture, Baidu, Tesla, Theranos, Parametric Technology, Hotmail, Digidesign, Twitch.tv ve yüzlerce diğer proje sayılabilir.

Girişimcilerin ve serbest piyasaların savunucusu olarak Draper, dünya çapındaki girişimci konferanslarda düzenli olarak ana konuşmacı olarak yer almakta, sayısız ödül ve onurla kendi alanında lider olarak tanınmakta ve sık sık TV, radyo ve manşetlere çıkmaktadır.

Tim Draper kim?
Tim Draper kim?

En etkili 100 Harvard Mezunu listesinde 52 ve Forbes Midas Listesi’nde yedinci sırada yer alıyor.  Yeşil ve sürdürülebilir enerji alanındaki başarılarından dolayı Commonwealth Club’ın Seçkin Vatandaş Ödülü’ne layık görüldü.

Tim Draper’in net değeri

Tim Draper'in net değeri
Tim Draper’in net değeri

Girişimciliği daha da teşvik etmek için Tim, 18-28 yaş arası girişimciler için bir okul olan Draper University of Heroes, çocukların girişimciliği öğrenmeleri için kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan BizWorld.org’u kurdu ve Kaliforniya’nın yönetimini iyileştirmeye yönelik bir girişim olan SixCalifornias’ı yönetiyor.

Tim Draper net değeri 2 milyar dolar olduğu düşünülüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.