ETH coin nedir? Hangi borsalardan alınır?

Kripto Haber TR – Ethereum coin nedir ve hangi borsalardan alınabileceğini açıklayalım. Ethereum, blockchain teknolojisine dayanan açık kaynaklı, dağıtılmış bir yazılım platformudur. ETH adlı kendi yerel kripto para birimine ve Solidity adlı bir programlama diline sahiptir. Ethereum 2022 yılı itibariyle, Bitcoin’in ana rakibi olduğunu söyleyebiliriz.

Ethereum, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlar. Madenciler, para birimi olarak kullanılabilecek ve Ethereum ağındaki kullanım ücretlerini ödemek için Ethereum coinleri üretir. Platform ayrıca bir tür dijital sözleşme olan akıllı sözleşmeleri de destekler.

ETH coin nedir? Hangi borsalardan alınır?
ETH coin nedir? Hangi borsalardan alınır?

ETH coin nedir?

Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, ETH’yi ilk olarak 2013’te Bitcoin’e programlama için bir betik dili eklenmesini öneren bir teklifte tanımladı. Ethereum’un gelişimi, kitle fonlaması olan çevrimiçi bir kitlesel satış tarafından finanse edildi ve proje 30 Temmuz 2015’te çevrimiçi olarak satışa çıktı.

Ethereum blok zinciri tabanlı bir ağdır. Geliştiricilerin uygulamalar oluşturmak ve sanal para biriminin dayandığı akıllı sözleşmeleri programlamak için kullanabilecekleri bir platformdur. Blockchain gibi, bir dizi finansal kullanım da dahil olmak üzere birçok farklı uygulama türü için kullanılabilir.

Ether (ETH), Ethereum’un yerel kripto para birimidir. Ethereum platformu kullanılarak alınır ve satılır. Ethereum ağı kullanılarak alınıp satılabilen birçok kripto para biriminden biridir. Ayrıca madencileri bir blok zincirine blok eklediklerinde ödüllendirmek için kullanılır.

Ethereum hangi borsalardan alınır?

Ethereum, yukarıda da belirttiğimiz gibi en popüler ikinci kripto para birimidir. Yani Ethereum satışı yapmayan kripto borsasını saysak bizim için daha kolay olur. Kripto Haber TR yazarı olarak en popüler kripto borsalarını yani Binance, Coinbase, KuCoin ya da BtcTurk üzerinden ETH alabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz borsalar hem popülerliğiyle hem de sağladığı güvenlik ile ön plana çıkmakta. Eğer daha önce hiç kripto para birimi almadıysanız ve ilk defa ETH alacaksanız sizin için aralarından Binance borsasını önerebiliriz. Doğrudan EFT/Havale yapmanıza izin veren kolay ödeme yöntemi yatırım yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Başka hangi kripto para birimlerini açıklamamızı isterseniz yorum olarak belirtmeniz yeterli.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.