Kripto Balinası: Barry Silbert kim?

Kripto Haber TR – Kripto balinalarından biri olan Barry Silbert kim? Gelin detaylı olarak inceleyelim.

Barry Silbert, Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’sudur. Bitcoin ve blok zinciri endüstrisinin merkez üssünde yer alan DCG, dünyanın her yerindeki şirketleri kuran, destekleyen ve onlara yatırım yapan küresel bir kuruluştur.

Barry Silbert kim?

Bitcoin yatırımında öncü olan Silbert, 2012 yılında sektördeki en eski ve en aktif yatırımcılardan biri olarak kendini kanıtladı. 2015 yılında DCG’yi kurdu ve bugün DCG, Coinbase, Ripple, BitPay ve Circle dahil olmak üzere dünya çapında 30 ülkede 120’den fazla şirkete destek vererek sektörün en üretken yatırımcılarından biri.

DCG, yatırım portföyüne ek olarak Grayscale Investments (AUM’da 2 milyar dolar ile sektördeki en büyük varlık yöneticisi), Genesis Trading ve CoinDesk’in sahibidir. DCG ayrıca doğrudan dijital para birimlerine ve diğer dijital varlıklara yatırım yapmakta.

Barry Silbert kim?
Barry Silbert kim?

DCG’den önce Silbert, Nasdaq tarafından satın alınan girişim destekli bir teknoloji şirketi olan SecondMarket’in kurucusu ve CEO’suydu. Ernst & Young ve Crain’s tarafından Yılın Girişimcisi seçilmesi ve Fortune’un prestijli “40 under 40” listesine seçilmek dahil çok sayıda ödül ve övgü aldı.

Silbert, girişimci olmadan önce New York’ta bir yatırım bankacısı olarak çalıştı. Emory Üniversitesi Goizueta İşletme Okulu’ndan onur derecesiyle mezun olduğunu da belirtelim.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.