Walmart, Metaverse evrenine giriş yapabilir!

Kripto Haber TR – ABD’deki en büyük perakende firmalarından biri olan Walmart, resmi olarak kripto para birimi endüstrisinde farklı alanlara açılmayı planladıklarını duyurdu. Perakende firması, kısa süre önce kendi kripto para birimini ve takas edilemez token (NFT) koleksiyonunu başlatma planlarını gösteren belgeleri kamuoyuna açıkladı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi kayıtları, Walmart’ın 30 Aralık 2021’de başvuruda bulunduğunu gösteriyor. Ayrı bir dosyalama, perakendecinin sanal para birimi ve NFT’ler sunmak istediğini de gösteriyor. Walmart, resmi olarak metaverse evrenine giriş yapacağını doğrulamadı fakat uzmanlar yakın zamanda böyle bir gelişmenin geleceğini planlıyor.

Walmart ve Metaverse ilişkisi

CNBC tarafından yayınlanan rapora göre, Walmart’ın kripto para birimi sektöründe mevcut fırsatları değerlendirebileceğini gösteriyor. Geçen ayın sonlarında yapılan başvurular, Walmart’ın elektronik, ev dekorasyonu, spor malzemeleri ve daha fazlası gibi sanal ürünler yaratmak ve satmak istediğini gösteriyor.

Büyük perakende firması, ilgili düzenleyici kurumlara sunulan yedi başvuruda bulunmuştur. Walmart, yaptığı açıklamada, yeni fikirleri test etmeye baktığını belirtti. Değerlendirilen bazı teknolojilerin gelecekte alışveriş deneyimlerini değiştireceğini belirtiyor. Ancak şirket, ticari marka başvurularını henüz ele almadı.

Şirket ayrıca kamuoyuna şu açıklamayı yaptı:

Sürekli yeni fikirleri test ediyoruz. Bazı fikirler, müşterilere ulaşan ürün veya hizmetler haline gelebilir. Bu sebeple her olasılığı test ediyor, yineliyor ve öğreniyoruz.

CNBC tarafından yayınlanan rapor, ticari marka avukatı Josh Gerben’den alıntı yaptı. Bu alıntıda Gerben, Walmart’ın kripto sektörüne oluna ilgisinin oldukça ‘önemli‘ olduğunu kaydetti. Ayrıca uygulamaların, perakende firmasının metaverse ve sanal dünyaya nasıl giriş yapacaklarını keşfetmek için perde arkasında titiz bir planlamaya dahil olduğunu açıkladı.

Metaverse evrenine giriş yapan diğer firmalar

Facebook geçen yılın sonlarında Meta olarak yeniden markalaştı ve bu da şirketlerin sanal dünyaya odaklanarak marka bilinirliklerini nasıl artırabileceklerine ışık tuttu. Son aylarda birçok işletme sanal ürünler satmak için adım attı.

Geçen yıl Kasım ayında Nike, sanal spor ayakkabı ve spor giyim satma planlarını bildiren birkaç ticari marka başvurusunda bulundu. Aynı ay içinde Roblox, “Nikeland” adında bir sanal dünya başlattı. Aralık ayında Nike, sanal bir spor ayakkabı ve NFT platformu olan RTFKT’yi satın aldığını açıklayalım.

Adidas ve Under Armor gibi diğer markalar da sanal dünyaya olumlu bakıyor. Bu iki marka, geçen ay NFT ürünlerini piyasaya sürdü. NFT’lerin değeri o zamandan itibaren oldukça yükseldiğini belirtmekte fayda var. Adidas daha önce sanal dünyasını The Sandbox üzerine kuracağını ima etmişti, ancak planları henüz resmileştirilmedi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.