Hangi köklü firma Metaverse evrenine giriş yapacak?

Kripto Haber TR – Monster Energy adlı en popüler enerji içeceklerinden biri, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile ilgili dört ticari marka başvurusunda bulundu. Bekleyen başvuruları kabul edilirse, bu şirketin metaverse evrenine girişinin önü açılacak.

Şirketin ilk başvurusu, şimdiye kadar sundukları tüm indirilebilir sanal ürünleri içeriyor. Sundukları mevcut sanal ürünler içecekler, yiyecekler, gıda takviyeleri, oyun, giyim vb. yukarıda belirtilen ürünlerin tümü NFT’ler tarafından doğrulanıp satışa çıkarılacak.

Hangi köklü firma Metaverse evrenine giriş yapmayı planlıyor?
Hangi köklü firma Metaverse evrenine giriş yapmayı planlıyor?

İkinci başvuru, şirketin perakende mağazasını ve ayrıca çevrimiçi perakende mağaza hizmetlerini kapsıyor. Üçüncü başvuru ise, doğrudan sanal giyim ile ilgili eğlence hizmetlerinden oluşmaktadır. Bu yazılım ile dijital varlıkların transferini kolaylaştırması amaçlanıyor. Bu sayede dijital varlıkların kullanıcılar veya daha doğrusu müşteriler arasında geçişini kolaylaştırmaya yardımcı olması planlanıyor.

Metaverse evrenine giriş yapan firmalar

Monster Energy, metaverse’e girmek isteyen tek şirket değil. Amerika’nın çok uluslu perakende mağazalarından biri olan Walmart, metaverse evrenine giriş yapacak gibi görünüyor. Şirketlerinin NFT’lerin toplanmasına ek olarak kendi para birimlerini yapma planları var.

Aralık 2021’de Walmart, iki ana şeyden oluşan birkaç ticari marka başvurusunda bulundu. İlk haber, sanal ürünler yapma ve satma niyeti üzerine geldi. Ev dekorasyonları, çocuk oyuncakları, çeşitli elektronik aletler, diğerleri ile birlikte satışa çıkarılması planlanıyor. Walmart tarafından gelen ikinci haber ise, şirketin kendi dijital para birimini sunmasını kapsıyor. Walmart kripto para birimi, çevrimiçi mağazalarında ve NFT’lerde mevcut olması planlanıyor.

Walmart, hâlâ metaverse evrenine tam olarak nasıl yaklaşmak istediklerini anlamaya çalıştıklarını itiraf etti. Daha önceki açıklamalarda şirketin sürekli yeni fikirleri test ettiğini ve hiçbir şeyin kalıcı olmadığını belirtmişlerdi. Ancak metaverse’in bir parçası olmanın müşteriler için alışverişi kolaylaştıracağına dair güçlü inançlar var.

Online alışverişte yeni dönem

Sürekli büyümek ve yeni teknolojileri keşfetmek önemlidir. Perakende mağazalardan başlayarak dünya, geleceğin alışveriş deneyimlerini şekillendiriyor. Walmart’ın yanı sıra önde gelen ayakkabı şirketi olan Nike, çok sayıda ticari marka başvurusunda bulundu. 

Online alışverişte yeni dönem
Online alışverişte yeni dönem

Başvuruları yaptıktan çok kısa bir süre sonra şirketin Roblox ile birlikte çalıştığı söyleniyor. Plan, Nikeland olarak adlandırılacak çevrimiçi bir dünya yaratmayı içeriyor.

Nike, metaverse evrenine genişlemek için daha sonra RTFKT adlı sanal spor ayakkabı şirketini satın aldı. Şirket için ödedikleri paranın miktarı ise kamuya açıklanmadığını belirtelim.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.