Hangi dev firma, metaverse evreninde yeni adım attı?

Kripto Haber TR – Güney Kore’de yer alan telekomünikasyon devi SK Telecom, metaverse platformu Ifland’ı genişletmek için Morph Interactive ile bir ittifak kurduğunu duyurdu.

Yapılan işbirliği anlaşmasına göre, iki firma Ifland metaverse alanını genişletmek için kullanılacak kostümler, avatarlar, aksesuarlar ve alanlar geliştirecek. Ek olarak, ittifak telekom devinin büyümesini ve genişlemesini teşvik etmek için Morph Interactive’e yatırım yapacak.

SK Telekom, Metaverse aleminde büyümeyi amaçlıyor

SK Telecom, Güney Kore’de kripto ve NFT pazarlarında ilerleme kaydetmekle ilgilenen en büyük şirketlerden biridir. Ifland platformunun piyasaya sürülmesi ile “Z jenerasyonu” için etkisinin yüksek olması bekleniyor.

Morph Interactive ile gerçekleştirilecek ortaklık sonucunda metaverse evreninde mini oyunlar ve diğer oyun öğeleri yer alacak. Ayrıca, Ifland’da etkileşimleri ve iletişimi güçlendirmek için kullanıcıların kostümler, avatarlar ve özel alanlar oluşturmasına izin verilecek. SK Telecom, Ifland’ın piyasaya sürüldüğü Temmuz 2021’den bu yana Morph Interactive ile etkin bir şekilde uyumlu hale geldi.

Morph Interactive’in CEO’su Kim Jung-youl, ortaklık anlaşmasının Ifland’ın hem kullanıcılar hem de işletmeler için küresel anlamda önem arz ettiğini açıkladı. Ek olarak, SK Telecoms Ifland’da konserler, festivaller, hayran toplantıları, forumlar ve konferanslar gibi etkinlikler düzenleyecek.

SK Telecom’un metaverse platformunun başkanı Yang Maeng-seok, konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Metabus ile ilgili önde gelen şirketlerle işbirliğini genişletmeye ve kendimizi küresel bir hizmet olarak kurmaya devam edeceğiz.

Güney Kore kripto paraları giderek benimsiyor

Başkan Yoon Suk-yeol başkanlığındaki Güney Kore hükümeti, kripto ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) için dostane bir ortam sağlamaya hazırlanıyor. Hükümet, birçok şirket bu fırsattan yararlanmaya çalıştığı için kripto dostu düzenlemeler getiriyor.

SK Group, LG ve Samsung gibi Güney Koreli firmalar da ülkedeki NFT ve kripto gelişmelerine katkıda bulunuyor. Şu anda SK Group, kripto para birimini yatırım kolu SK Square aracılığıyla piyasaya sürmeyi planlıyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.