Amazon, metaverse benzeri bir oyunu duyurdu!

Kripto Haber TR – Teknoloji devi Amazon, Amazon Web Servisleri (AWS) için bulut bilişim becerileri kazandırmanın yeni ve ilginç bir yolunu buldu. Geçen hafta şirket, Metaverse benzeri bir temaya sahip bir 3D web oyunu AWS Cloud Quest: Cloud Practitioner’ı piyasaya sürdü.

Oyuncular sanal bir şehirde gezinecek ve insanların bulut aracılığıyla gerçek teknoloji sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak. Kullanıcı daha sonra simülasyonları ve bulmacaları tamamlayarak puan kazanacak. Ek olarak, kullanıcılar yeni karakter stilleri, şehir temaları, evcil hayvan arkadaşları ve uçan kaykaylar gibi sanal öğeler gibi şeylerin kilidini de açacak.

Tabii ki, Amazon’un buradaki amacı, farkındalığı artırmak ve bulut hizmetlerinin benimsenmesini artırmak. Merkezi olmayan dünyada bile Amazon Web Services (AWS), depolama çözümleri sunma konusunda oldukça popülerdir.

sl eGtjZjc0RldIVzVaVklTZHZhZHp1dz09 1636614044
Amazon, metaverse benzeri bir oyunu duyurdu!

Bu, beceri ve eğitim verme sürecini oyunlaştırmanın ilginç ve yeni bir yolu gibi görünüyor. AWS Cloud Quest Game, yeni ve yetişkinlere yönelik bulut öğrenenler içindir. Ayrıca, bulut taşıyıcılarında erken olanlar için de uygundur. Etkileşimli öğrenme süreciyle AWS Cloud Quest oyunu, çalışanlara ve diğerlerine gerekli beceri ve yetenekleri kazandırmaya çalışacaktır.

Amazon Metaverse oyunu: AWS Cloud Quest

Amazon, Cloud Quest’i başlatmanın arkasındaki fikrin “Temel AWS hizmetlerini ve kategorilerini” açıklamaya yardımcı olmak olduğunu söyledi. Buna depolama, bilgi işlem, veritabanı ve güvenlik hizmetleri dahil. Ayrıca, insanlara temel bulut çözümleri oluşturma konusunda rehberlik etmede yardımcı olması amaçlanıyor.

AWS’deki profesyonel bulut eğitim programları direktörü Kevin Kelly, gelişmeler hakkında şunları söyledi:

AWS Cloud Quest ve AWS Educate, kasıtlı olarak pasif içerikten uzaklaşıyor. Öğrencilerin teoriyi hemen pratiğe dönüştürmelerine olanak tanıyan etkileşimli, uygulamalı etkinliklerle bulut bilişimin soyut kavramlarını gerçeğe dönüştürmek istiyoruz.

AWS Cloud Quest ile Amazon, Metaverse dünyasıyla suları test etmeye başladı bile. Her büyük şirket Web 3.0 dünyasına geçişe odaklanmıştır ve Amazon bundan uzak durmak istemez.

Ayrıca Metaverse + Gaming, son on yılda şirketlere büyük fırsatlar sunuyor. Amazon’un gelecekte kendi Metaverse teklifleri için kripto ve NFT’leri dikkate alması için her türlü olasılık vardır.

Daha önce, Amazon’un kripto alanında bir hamle yaptığına dair birkaç söylenti vardı. Geçen yıl şirket ayrıca yerel kriptosunu piyasaya sürmeyi düşünüyordu. Ancak Amazon’un ödemeler için BTC, ETH ve diğerleri gibi halka açık kripto para birimlerini entegre edip etmediğini görmek ilginç olacak.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.