187 milyon dolarlık dev Metaverse projesi, işte detaylar!

Kripto Haber TR – Güney Kore, Metaverse ekosisteminde egemen olmak için 187 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Metaverse’in dijital içerik söz konusu olduğunda dijital para birimlerinin büyümesini ve aynı zamanda ülke içindeki kurumsal büyümeyi destekleyeceğine inanıyorlar. Bu sebeple bu metaverse projesi oldukça önemli.

27 Şubat’ta BİT (Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı) bu projede dört ana hedef olacağını açıkladı.

Metaverse projesi, sektörün gelişmesine yardımcı olacak

Güney Kore’de Metaverse sektörü şehirlerinin, eğitiminin ve medyasının sanal endüstriyel büyümesini genişletmek için çok yardımcı olacak. 

south korea metaverse
187 milyon dolarlık dev Metaverse projesi, işte detaylar!

Bakanlık, projeyi tanıtmak için farklı etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. Etkinlikler, hackathonlar, Metaverse geliştirici yarışmaları ve diğer birçok yaratıcı etkinlik gibi topluluk odaklı olacağı biliniyor. Bakanlık ayrıca Güney Kore’de Metaverse sektörünün küresel bir erişime sahip olacağını belirtiyor. Kurumsal büyüme için teknolojik gelişimi finansal olarak desteklemeyi ve yardım etmeyi planlıyorlar.

Bununla birlikte, DeSpread’in kurucu ortağı Jason Ye, bu yeni sistemi kullanmaya çalışan herkesin tatmin olacağını düşünüyor. Ye ayrıca, yeni ekosistemde dijital bir ekonomi inşa eden her şirketin Kore hükümetinin desteğiyle gelişeceğini de belirtti.

Güney Kore Metaverse sektöründe öncü olmaya kararlı

Güney Kore’nin Metaverse aleminde küresel bir lider olma isteği oldukça büyük. Ülke şu anda en büyük metaverse pazarı olarak 12. sırada yer alıyor. Tahminler 2026’nın sonuna kadar yedi sıra ilerleyebileceği yönünde.

Bakan Lim Hyesook, Metaverse’in gençlerin hedeflerine ulaşmasına, daha iyi ve daha büyük bir dünyaya sıçramasına yardımcı olacağını belirtti. Ülke, Güney Kore’yi uluslararası metaverse pazarının en üstüne taşıyacak 40.000’den fazla uzman üretmeyi planlıyor. Atomic Form’un kurucu ortağı Garette David, blockchain perspektifinden Güney Kore’nin Metaverse’i yaratmakla ilgilendiğini görmenin harika olduğunu söylüyor. 

Tüketim ve dijital nesnelerle arayüz oluşturma biçimini değiştireceğini düşünüyor. Ayrıca Web3 ve Atomic Form’un Animoca Brand, Nonce, Samsung Next ve benzeri bazı Koreli şirketlerde çok fazla ilgi gördüğünü belirtiyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.