YouTuber LUNA düşüşünden 2,5 milyon dolar kaybetti!

Kripto Haber TR – Terra LUNA, geçen hafta değerlerin %100’den fazla düştüğü büyük bir çöküşe tanık oldu. Düşüşten önce, LUNA ilk on kripto para birimi arasında işlem görüyordu, ancak çöküş piyasa değerini 1,2 milyar dolara çıkardı. Hangi YouTuber LUNA üzerinden yüksek miktarda para kaybettiğini açıklayalım.

Youtuber LUNA düşüşünden sert etkilendi

LUNA’ya yatırım yapanlardan biri de KSI adında popüler bir YouTuber’dı. Geçen Perşembe, YouTuber Terra LUNA’ya yatırdığı 2,8 milyon doları kaybettiğini söyledi. Yatırımının değeri tek bir günde büyük ölçüde 1000$ civarına düşmüştü.

Youtuber LUNA düşüşünden sert etkilendi
Youtuber LUNA düşüşünden sert etkilendi

LUNA, UST sabitini 1 dolarda tutmak için kullanılan Terra ekosistemi için bir kripto para birimidir. Bununla birlikte, UST stablecoin 9 Mayıs’ta sabit değerini kaybetmeye başladı ve UST ile LUNA arasındaki bağlantının ardından LUNA, mevcut fiyata yaklaşık 0,000185 dolar civarında büyük bir düşüş yaptı.

Geçen hafta Çarşamba akşamı sonunda, LUNA yaklaşık bir sente düştü ve KSI, takipçilerine token yatırımından nasıl para kaybettiğini açıklamak için Twitter’a gitti ve bu yatırımdan öğrendiği şu ipuçları paylaştı:

LUNA’ya 2,8 milyon dolar koydum ve şu an değeri 50 binden az. Ama sorun değil çünkü ölmedim. Ailem, arkadaşlarım ve güçlü iş ahlakım var.

Bu tweetten 12 saat sonra KSI, yatırımının 1000 dolara düştüğünü söyleyen başka bir güncelleme paylaştı.

LUNA’yı nereden satın alabilirim?

LUNA’nın fiyatı şu anda değişken ve lider borsalarda henüz istikrar sağlanmadı. Bununla birlikte, düşüş, toparlanma konusunda iyimser yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor. Dip sırasında LUNA satın almak için önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Coinbase ya da KucCoin üzerinden alım yapabilirsiniz.

Kişisel görüşümüz henüz LUNA’nın alım fırsatı vermediği yönünde. Bu düşüşten kısa sürede iyi bir toparlanma gerçekleşmemesi kripto paranın ne kadar kötü bir ekip tarafından yönetildiğini doğruluyor. Yatırım yapmadan mutlaka ekibini ve kripto paranın sunduğu (whitepaper) hizmetlere göz atın.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.