Vodafone, blok zinciri teknolojisini kullanacak!

Kripto Haber TR – Vodafone, mevcut kullanıcıların daha güvenli işlem gerçekleştirmesini sağlayacak blok zinciri destekli bir platform çıkardı. Digital Asset Broker (DAB) olarak adlandırılan platform, altyapısını oluşturması gerekmeyen kullanıcılar ve işletmeler için daha fazla basitlik vaat ediyor.

Cihaza, DAB tarafından platform içindeki diğer cihazlarla güvenli bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan benzersiz bir dijital kimlik verilecek. SIM kart teknolojisi ile güvence altına alınan bu basit süreç, mal ve hizmetlerin kolay ve otomatik ödenmesine olanak tanıyacak. Vodafone, çözümün yeni gelir fırsatlarına kapı açacağını umuyor.

Vodafone ekosistemini geliştiriyor

Şirket, platformun ekosistemlerine ve üçüncü taraf platformlara güvenli bağlantılar sunacağını umuyor. İmalat, enerji, lojistik ve otomobil dahil olmak üzere farklı endüstrilerde uygulanabilir olacağını da belirtelim.

Vodafone’un Baş Teknoloji Sorumlusu John Witbergh, konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Avrupa ve Afrika’daki müşterilerimiz için şirket içi yeni platformlar inşa ediyoruz.

Witbergh, Vodafone’un diğer ödeme planları ve özellikleri dahil etmek için diğer şirketlerle işbirliği yapmak istediğini de sözlerine ekledi. Vodafone ayrıca memleketi Newbury’de yeni platform için bir pilot hizmet başlattı. Hizmet, elektrikli araçların uyumlu şarj noktalarıyla iletişim kurmasını sağlayarak bu araçlar için daha hızlı ve daha verimli bir şarj işlemine olanak tanıyor.

Blockchain
Vodafone ekosistemini geliştiriyor

Yeni platform hakkında detaylar

Çoğu sensör ve bağlı cihaz yalnızca internet üzerinden bilgi gönderebilir. Ancak yeni platform bundan daha fazlasını yapıyor.

Akıllı mobilyalarının, araçların ve makinelerin müdahalesi olmadan kullanıcı adına güvenli ve sorunsuz bir şekilde işlem yapmasını sağlar. Vodafone, kullanıcının mevcut veya aktif olması gerekmediğinden, IoT cihazlarıyla işlemlerin yapılma şeklini değiştireceğini söylüyor.

Platform, ödeme teknolojisini kullanan diğer cihazlarla etkin bir şekilde iletişim kuracak ve her cihaza benzersiz bir dijital kimlik atanacak.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.