SEC, BSTX’e yeşil ışık yaktı, işte detaylar!

Kripto Haber TR – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Boston Security Token Exchange’e (BSTX) blok zinciri tabanlı bir menkul kıymetler borsası olarak hizmet etmesi için onay verdi.

BSTX, Boston merkezli BOX borsasında yeni bir bölümdür. Platform, BOX borsası ile Overstock’un blok zinciri bölümü olan tZERO arasındaki bir işbirliği ile başladı.

SEC, BSTX’in isteğini onayladı

SEC tarafından verilen onay, BSTX’in geleneksel finans piyasasında daha hızlı işlem anlaşmasını teşvik etmek için blok zinciri teknolojisini entegre etmesine izin verecek. BSTX başlangıçta halka açık olarak işlem gören kripto paralar ile ilgili hizmetler sunmak için başvurmuştu.

Bu konuda SEC’den yapılan açıklamada, “Komisyon, BSTX borsasının mevcut teklifinin dijital tokenlerin alım satımını ve böyle bir teklifi veya blok zinciri teknolojisinin başka herhangi bir ek kullanımını içermediği” belirtiliyor.

Blockchain teknolojisi sayesinde, borsadaki yatırımcılar, daha önce olduğu gibi bir gün sonra değil aynı gün içinde çözülecek daha hızlı işlemlerin keyfini çıkarma şansına sahip olacaklar. BSTX’in blockchain sektöründeki operasyonları da komisyon tarafından yakından izlenecek. SEC, borsanın uyumlu kalması için karşılaması gereken birkaç koşul verdi.

sec 1280x720 1

Borsa ayrıca FINRA tarafından sağlanan düzenleyici gerekliliklere uygun olduğundan emin olmalıdır. Geçerli bir yönetişim yapısı ve bir Piyasalar Arası Gözetim Grubuna üyelik de gereklidir.

SEC, kripto kredilerini düzenlemeye çalışıyor

SEC, dikkatini kripto para sektöründeki yüksek getirili kredi programlarına çevirdi. Düzenleyici kurum şu anda Celsius Network, Gemini ve Voyager Digital tarafından sunulan hizmetlere odaklanmaktadır.

Düzenleyici kurum ayrıca borç verme ürünlerini menkul kıymetler olarak sınıflandırmaya çalışıyor. Komisyonun endişeleri şimdi kripto sektöründen geçen yıl patlayan merkezi olmayan finans alanına kayıyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.