Putin, kripto para düzenlemesinin detaylarını açıkladı!

Kripto Haber TR – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkedeki kripto para birimlerinin geleceği söz konusu olduğunda açıklamalarına baktığımız zaman kripto topluluğunun yanında gibi görünüyor.

Dijital varlıkların madenciliği, Rus makamları tarafından yüksek inceleme altına alındı. Bununla birlikte, Putin’in son zamanlarda kripto madenciliğinin Rusya’da avantajlı olduğunu söylemesi kripto yatırımcılarını oldukça sevindirmiş durumda. Rus hükümetinin üyeleriyle video konferansında sözlerine ülkede “şu anda gündemde olan bir konu” olan kripto para biriminin düzenlenmesini ele alarak başladı.

Putin, madencilik için güç kullanımı söz konusu olduğunda, ülkenin diğer bazı bölgelere göre bir avantajı olduğunu belirtti. Elektriğin fazlalığından ve dijital endüstri için iyi eğitimli personelin mevcudiyetinden bahsederek açıklamasını detaylandırdı.

1440x810 cmsv2 c252b424 9fd9 5cbb beec 6ad6ddd6c6e9 6403850

Putin, Kripto para kullanımı konusunda uzlaşma çağrısında bulundu

Putin ayrıca Rusya’da kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin düzenleyici sorunları da ele aldı. Merkezi yetkilileri, tutarsızlıkları gidermek ve kripto birimi kullanımıyla ilgili bir çalışma yöntemi bulmak için hükümeti görüşmeye çağırdı.

Bu, Rus merkez bankasının kripto para birimlerinin yerel madenciliği ve ticaretine yönelik önerilen bir genel yasağı yayınlamasından sadece bir hafta sonra geliyor.Merkez bankası, ülkedeki dijital varlıkların ticareti ve madenciliğine ilişkin kızgınlığını açıkça gösterdi. 

Apex bankası, yatırımcıların çıkarlarını korumaya çalıştığı için sektördeki finansal ve ekonomik risklere dikkat çekti. Ancak Rusya Maliye Bakanı Ivan Chebeskov, bir düzenlemenin doğrudan bir yasaktan daha iyi olacağını söyleyerek öneriye karşı çıktı.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.