USDD: Potansiyeli yüksek yeni stablecoin

Kripto Haber TR – Terra ekosisteminin stabilcoini UST, geçen hafta büyük bir düşüşe tanık oldu. Çöküş, özellikle bir algoritmaya sabitlenmiş olan kripto paralar olmak üzere, stablecoin’in güvenliğine olumsuz bir ışık tuttu. Ancak olumsuzluklara rağmen Tron ağı tarafından geliştirilen USDD stabilcoin büyüme sergiliyor gibi görünüyor. 

Stabilcoin istikrarlı bir büyüme yaşıyor ve UST’nin bıraktığı boşluğu doldurma potansiyelini sahip olduğunu söyleyebiliriz.

USDD stablecoin’in büyüme şansı var

TRON DAO Rezervi, UST’nin büyük bir düşüşe tanık olmasından sadece birkaç gün önce USDD stabilcoini piyasaya sürdü. Tron’un kurucusu Justin Sun, stablecoin’in piyasaya sürüldüğünü açıkladığında, bazı kripto topluluğu üyeleri USDD ve UST arasındaki benzerliklere dikkat çekti.

USDD stablecoin'in büyüme şansı var
USDD stablecoin’in büyüme şansı var

USDD, son birkaç gün içinde günlük hacimlerde kayda değer bir artış kaydetti. Artış, yatırımcıların UST’nin çöküşünden korkmasının ardından stablecoin faaliyetindeki hafif bir düşüşten kaynaklanıyor. UST’nin çöküşü, stablecoin’ler ve tüm pazar için kayıplara neden oldu.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, USDD stabilcoin için dolaşımdaki arzın beş gün içinde 173 milyon dolar arttığını gösteriyor. 15 Mayıs’ta USDD’nin 4,73 milyon dolarlık bir arzı olduğu göz önüne alındığında, bu muazzam bir büyüme. USDD piyasa değeri de önemli ölçüde büyüyerek 300 milyon doları aştı.

En iyi borsalarda listelenen yeni stablecoin

USDD stabilcoinin büyümesi, önde gelen kripto para borsalarının da dikkatini çekti. Duyuruya göre Gate.io, stabilcoini Cuma günü listeledi ve kripto paranın 23 Mayıs’ta LBank’ta listelenmesi bekleniyor.

Ayrıca KuCoin de stablecoin’i listeledi ve USDD/USDT ve USDD/USDC çiftleri altında işlem görüyor. USDD stablecoin, Bitcoin, tether ve TRX rezervleri tarafından destekleniyor. Stabilcoin, Tron blok zincirinde çalışır ve ayrıca Ethereum ve BNB Zinciri ile bağlantılıdır.

Ayrıca ağ, erişimini diğer ağlara da genişletmeyi planlıyor. USDD stablecoin’i ABD dolarına sabitlendi ve finansal özgürlük sunan merkezi olmayan bir dijital dolar sistemini koruyarak istikrar sunuyor. Halihazırda atılmış yeni adımlar haricinde ek önemli adımlar atıldığını görürsek USDT’nin ana rakibi olarak görebiliriz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

2 thoughts on “USDD: Potansiyeli yüksek yeni stablecoin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.