Polygon kurucu ortağı: “Web3 yükselişte”

Kripto Haber TR – Kripto piyasası aktif olarak yükselişe geçti. Fakat bu haftanın başlarında, küresel kripto para piyasa değeri 900 milyar doların altına düştü. Bununla birlikte, bazı kripto uzmanları, pazarın hala yükselişte olduğu ve belirli alanlarda kayda değer kazanımlar elde etmeye devam edeceği konusunda ısrar ediyor.  Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Web3 alanının hala yükselişte olduğunu söyledi ve mevcut düşüş trendinin Web3 alanının temellerini etkilemediğini ekledi.

Polygon kurucu ortağı ve Web3 yorumu

Nailwal, pazardaki durgunluğa rağmen Web3’ün hala yükselişte olduğunu söyleyen bir Twitter dizisi yayınladı. Duyuruda, “Web3 yükselişte olduğunu, bu nedenle yeni başlayanlar öğrenmeye, geliştiriciler ise projelerini geliştirmeye devam ediyor.

Polygon’un kurucu ortağı ayrıca mevcut ayı piyasasının sürebileceğini ve ABD Federal Rezervinin durgunluğun üstesinden gelme planlarını özetlemesi durumunda belirsizliğin ortadan kalkacağını da sözlerine ekledi. 

Polygon kurucu ortağı ve Web3 yorumu
Polygon kurucu ortağı ve Web3 yorumu

Ancak, artan enflasyon seviyeleri ve finansal piyasalardaki durgunluk nedeniyle Merkez Bankası’ndan herhangi bir olumlu hareket belirsizliğini koruyor. Girişim sermayeleri hala kripto para birimi sektörüyle ilgileniyor. Ancak Nailwal, bu firmaların fon sağlama projelerinde temkinli davrandıklarını ve çoğunluğun likit piyasalarla ilgileneceğini de sözlerine ekledi.

Ayrıca, enflasyon seviyeleri üç ila altı ay arasında zirveye ulaşırsa, piyasanın dip yaratacağını da sözlerine ekledi. Fed faiz oranlarını yüksek seviyelere çıkardığında, piyasayı normalleştirecek ve bir boğa koşusu için sahne hazırlanabilir.

Kripto düşüşünün etkileri

Yükselen enflasyon seviyeleri tüm varlık sınıflarını etkilemiştir. Küresel borsa, yatırımcılar riskli varlıkları terk ederken büyük ölçüde değer kaybetti. Yılın başından beri piyasadan trilyonlarca dolar silindi. Yükselen oynaklık hem uzun hem de kısa pozisyonları etkiledi.

Kripto düşüşünün etkileri
Kripto düşüşünün etkileri

Zayıflayan pazar, önde gelen kripto para platformlarından bazılarını vurguladı. Coinbase, Gemini, BlockFi ve Crypto.com gibi firmalar, makroekonomik ortamdaki değişiklikler nedeniyle iş gücünü azalttı. Bazı firmalar piyasa ayılarına ayak uydurmak için mücadele ediyor gibi görünüyor.

Binance, mevcut ayı piyasasında kendini farklılaştırdı ve hala yeni personel istihdam eden birkaç firmadan biri. Borsa CEO’su Changpeng Zhao, şirketin düşen kripto fiyatlarına rağmen platforma yardımcı olacak bir “yardımcı unsur” olduğunu söyledi. 

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.