Opera, iOS cihazlar için kripto tarayıcısını başlattı

Kripto Haber TR – Önde gelen tarayıcılardan biri olan Opera, Web3 tarayıcısının beta sürümünün yayınlandığını duyurdu. Tarayıcı, iOS cihazları için yerleşik bir kripto para cüzdanı ile birlikte gelecek. Bu, Opera’nın ‘Kripto Tarayıcı Projesi’ için attığı en son adım diyebiliriz.

Ocak ayından bu yana Opera Crypto Browser, Mac ve Windows masaüstü kullanıcıları üzerinde çalışıyor. iOS cihazlarına gelecek olan entegrasyon ile şirketin merkezi olmayan uygulamalarda (DApp’ler), oyunlarda ve metaverse platformlarında gezinmeyi kolaylaştırmasına olanak tanıyacak.

Opera tarayıcısı, iPhone’ların ve iPad’lerin beta sürümünü yayınladı

Şirket ayrıca, platformun ana özelliğinin Ethereum, Polygon ve Celo dahil olmak üzere çeşitli ekosistemleri desteklemek için Opera Cüzdanı olacağını söyledi. Bu, önemli ölçüde token ticaretini ve transferini kolaylaştıracağı anlamına geliyor.

Kullanıcıların, yerel Opera cüzdanı ile Ethereum Sanal makinesiyle uyumlu cüzdanlara erişmesi de mümkün olacak. Kullanıcılar ayrıca mevcut cüzdanlarını ve bakiyelerini Opera cüzdanına entegre edebilirler. Tarayıcının ana sayfasında önde gelen NFT satışlarının bir listesi ve kripto fiyatları ve gaz ücretleri hakkında canlı güncellemeler sunan bir haber bölümü olacak. Bölüm ayrıca kullanıcıları airdrop konusunda uyaracak.

Platformdaki diğer güvenlik özellikleri arasında reklamlar, izleyiciler, açılır pencereler ve çerezler için bir engelleyici bulunur. Opera’daki EVP Mobile çalışanı, Jorgen Arnesen konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Opera Kripto Tarayıcı Projesi, ana akım kullanıcıları genellikle şaşırtan Web3 kullanıcı deneyimini basitleştirmek için oluşturuldu. Opera, Web3’ün tam potansiyeline ve kitlesel olarak benimsenmesine ulaşmak için kullanımının kolay olması gerektiğine inanıyor.

Opera’nın blockchain benimseme arayışı

Tarayıcı ayrıca Bitcoin, Solana, Polygon, Celo, Nervos Network ve StarkEx dahil olmak üzere sekiz önde gelen blok zinciri ağı için destek sağlayacak. Tarayıcı, gelecekte daha fazla hisse kanıtı (PoS) blok zincirini entegre etmeyi planlıyor.

Opera ayrıca web sitelerin ve URL’lerin emoji özelliklerine sahip geliştirilmesine izin veren bir platform olan “Yat” ile gerçekleştirdikleri ortaklığı duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların sertifikalı Yats veya URL çubuğuna bir dizi emoji girişi kullanarak web’de arama yapmasına olanak tanıyacağı anlamına geliyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.