Nayib Bukele: “Bitcoin yatırımcılarına vatandaşlık vereceğiz.” dedi!

Kripto Haber TR – El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkede yasal ihale olarak Bitcoin’i savunmaya devam ediyor. Bukele şimdi yabancı yatırımcılara Bitcoin girişimleri için bir cennet yaratacağına söz verdi.

Bukele’nin duyurusu, ülkenin yasal ihale olarak Bitcoin kullanımını bırakmasını isteyen dış güçlerden gelen baskının ortasında geldi.

Nayib Bukele, yabancı Bitcoin yatırımcıları ülkeye çekmek istiyor

Bukele, El Salvador’un Bitcoin geleceğinin bir parçası olmak isteyen yatırımcılara fayda sağlayacak 52 yeni yasal reformdan bahseden şu açıklamayı yaptı:

Bürokrasiyi ortadan kaldırmak, vergi teşvikleri oluşturmak, yatırım karşılığında vatandaşlık, yeni menkul kıymetler yasaları, istikrar sözleşmeleri vb. için 52 yasal reformu kongreye gönderiyorum. Planımız özgürlük cenneti yaratmak.

Bukele, yabancılara El Salvador’da vatandaş olarak tanınma fırsatını ilk kez sunmuyor. 2021’de Bukele, El Salvador’un Bitcoin fonuyla ilgilenen yatırımcılara açık olduğunu söyledi. Ayrıca fona yatırım yapan yabancıların kolayca vatandaşlık kazanacağını söyledi.

El Salvador’un Bitcoin yasası muhalefetle karşı karşıya

Bitcoin yasasını kaldırması ve ülkedeki tek yasal ihale olarak USD’yi kullanmaya geri dönmesi için Bukele’ye baskı artıyor. Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası, El Salvador ekonomisi için bir risk oluşturduğunu söyleyerek yasanın uygulanmasını ilk eleştirenler arasındaydı.

Bununla birlikte, kripto para topluluğu, argümanlarının taraflı olduğunu söyleyerek bu finansal kurumların görüşlerine meydan okudu. Son zamanlarda ABD senatörleri, Bitcoin’in El Salvador’da yasal ihale olarak kullanımını ve ortaya çıkan riskleri değerlendiren bir yasa tasarısı sundu. Senatörlere göre, Bitcoin’i yasal ihale olarak kullanmak kara para aklama faaliyetlerinin önünü açtı. 

Ancak Bukele, El Salvador’un ABD’nin bir kolonisi olmadığını söyledi. Ayrıca ABD senatörlerinin El Salvador’da yargı yetkisi olmadığını söyledi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.