MetaMask altyapısını güçlendiriyor, işte detaylar!

Kripto Haber TR – MetaMask, kurumsal firmalar için altyapısını güçlendirdiğini platformu yeni teknolojiler ile entegre ettiğini duyurdu. Yeni yapılan entegrasyonlar, önde gelen merkezi olmayan finansın (DeFi) bir versiyonu olan MetaMask Corporate aracılığıyla gerçekleştirilecek. Yeni planlanan entegrasyon ile merkezi olmayan özerk kuruluşların (DAO’lar) dünyasını genişletme planıdır.

Gelişmeye paralel olarak MetaMask Corporate, dört şirketle –Parfin, GK8, Hex Trust ve Gnosis Safe– işbirliği yapacaklarını açıkladı. 

MetaMask, Web3 ağ geçidi olmayı planlıyor

MetaMask, dünyanın her yerindeki kuruluşlar için ana Web3 ağ geçidi olmayı hedefliyor. Platform halihazırda 30 aylık aktif kullanıcıyı yönetiyor ve bu sayıları yıl sonundan önce artırması bekleniyor. MetaMask’te iş geliştirme lideri Harriet Browning, Web3 ara yüzü ile daha fazla kesime hitap edeceğini ve genişleme yaşayacağını belirtti.

MetaMask Institutional, ConsenSys tarafından Aralık 2020’de başlatıldı. Amaç, ticari kuruluşların, kripto borsalarının ve kripto fonlarının Ethereum tabanlı uygulamalara maruz kalmasına yardımcı olmak için hizmet vermeye başladı. Günümüzde de aktif kullanıcı sayısı aylık 30 milyon civarındadır.

MetaMask katlanarak büyüyor

MetaMask’ın resmi web sitesine göre, DeFi ekosistemi geçen yıl 20 kat büyüdü. Sektördeki faaliyetlerin seviyesi ile büyümenin bu yıl da devam etmesi bekleniyor. Geçen yılın ekim ayında dijital cüzdan, şirketlerin uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını sağlamak için Cactus, Qredo ve BitGo Custody’yi ekledi.

MetaMask, Web3 arayüzünün küresel olarak benimsenmesinde etkileyici bir büyüme kaydetti. Geçen ay ConsenSys, Web3 arayüzünün küresel olarak genişletilmesine devam etmek için 450 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Bu cüzdana olan artan benimsemenin tabanında kripto paraların daha fazla popülerleşmesi yatıyor.

Kripto sektörünün giderek daha popüler hale geleceği aşikar. Bu sebeple dijital cüzdana nasıl kripto para aktarılacağını ve tüm detayları öğrenmek isterseniz yorum olarak ‘kapsamlı tanıtım’ isteğinde bulunabilirsiniz. En kısa sürede gelişmiş sanal cüzdanı açıklayan yazıyı sizlerle paylaşıyor olacağız.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.