Meta kripto hizmetini bir an önce başlatmak istiyor

Kripto Haber TR – Eski adı Facebook olan Meta, Brezilya’da bir ticari marka başvurusunda bulundu. Brezilya Ulusal Sanayi Mülkiyeti Enstitüsü’ne (NPI) yapılan başvuru, çeşitli kripto ürün ve hizmetlerini içeriyor. Meta kripto hizmetlerine yakın zamanda başlaması planlanıyor.

Şüphesiz Meta’nın kripto sektörüne girişi, onu diğer teknoloji devlerinin önüne geçirdi. Geçen yılın sonuna doğru Facebook, metaverse planlarının bir parçası olarak Meta adıyla yeniden markalaştı. Şirket ayrıca Novi kripto cüzdanının geliştirilmesine de katılıyor.

Meta kripto hizmeti hakkında detaylar

INPI’ye yapılan ticari marka başvurusu, Meta’nın kripto ile ilgili ürün ve hizmetleri başlatmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu hizmetler arasında ticaret, cüzdan ve kripto işlemleri yer almakta. Bu başvuru hakkında detaylı olarak açıklama yapılmadı ancak başvuruya ilişkin bazı detaylar, hizmetlerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine odaklanacağını göstermekte.

Ticari marka kaydının bir kısmında “Bitcoin para birimini içeren işlemler dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) dijital para birimi işlemleri için üçüncü taraf doğrulama hizmetleri için yazılım tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanması” ele alınıyor.

Meta ve kripto hizmeti
Meta ve kripto hizmeti

Meta, bu ticari marka tescilinin ayrıntılarını 25 Ocak’ta yayınladı. Tescil şu anda INPI’den onay bekliyor. Yayın, Meta’nın ticari marka için başvuru siparişini ilk olarak Ekim 2021’de Jamaika’dan verildiğini gösteriyor.

Meta, kripto sektörüne yatırım yapmaya devam edecek

Meta, kripto platformuna odaklanan tek teknoloji devi değil. Apple ayrıca kripto teknolojisine, özellikle de metaverse ile ilgileniyor. Apple CEO’su Tim Cook, Q1 2022 için yakın tarihli bir kazanç çağrısı sırasında, Apple’ın metaverse potansiyelinden yararlanacağını belirtti. Duyuru, Apple’ın hisse senedi fiyatında hafif bir toparlanma ile sonuçlandı.

Diğer teknoloji devlerinden farklı olarak Apple, metaverse planlarını henüz kamuya açıklamadı. Apple, ürün yelpazesinde kayda değer bir başarı olan artırılmış gerçekliğe (AR) daha fazla odaklandı. Cook, Apple’ın “her zaman yeni ve gelişen teknolojileri araştırdığını” açıkladı. Metaverse alanının “şu anda bizim için çok ilginç” olduğunu söyleyerek düşüncesini belirtti.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.