Kripto lobiciliği, 12 ayda yüzde 116 arttı!

Kripto Haber TR – Kripto para birimi ve blok zinciri firmaları, kripto para birimi endüstrisi etrafında dönen gelecekteki mevzuat konusunda endişeli ve lobicilik için harcanan para bu gerçeği pekiştirdi. Yakın zamanda yayınlanan bir araştırma, kripto lobiciliği için harcanan paranın 12 ayda %116 arttığını ve politikacılardan ve kamu görevlilerinden etkilenmek için kullanılan 9,56 milyon dolarlık kaldıraçla gösteriyor.

Dijital para birimi ve blok zinciri endüstrisi büyük ölçüde büyürken, bir dizi kripto savunucusu, düzenleme ve politikacıların yenilikçi bir teknolojiyi yanlış anlamasından endişe duyuyor.

Bu ay cryptohead.io araştırmacıları, 2021’de kripto lobiciliğini vurgulayan bir çalışma yayınladı. ABD siyasetinde, bürokratları çıkar temsiline ikna etme eylemi yasaldır ve lobiciler neredeyse her Amerikan endüstrisinde bulunur.

Kripto lobiciliği için milyonlarca dolar harcandı

James Page tarafından yazılan Cryptohead.io araştırması, Kaliforniya merkezli finansal hizmetler şirketi Robinhood Markets, Inc.’in 2021’de kripto lobiciliği konusunda en büyük harcamayı yaptığını gösteriyor.

cccccups

Harcanan 9,56 milyon dolarlık toplamdan Robinhood, geçen yıl kripto lobisi harcamalarının 1,35 milyon dolar veya kabaca %14,12’sine katkıda bulundu. XRP’nin kurucusu arkasındaki blok zinciri kuruluşu Ripple Labs, ikinci en büyük kripto lobicisi olduğunu söyleyebiliriz.

Ripple Labs, 2021’de bu çabalar için 900.000 dolar harcadı ve onu 785.000 dolar harcayan Coinbase izliyor. Coinbase geçen yıl 23 lobiciden yararlanırken, Robinhood 16 lobici kullandı ve Ripple Labs 2021’de 12 lobici kullandı. Cryptohead.io’nun araştırmasına göre 2021’de harcanan rakamlar 2020’yi %116 oranında aştı. Ayrıca yapılan araştırmalara göre 2017’den bu yana lobicilik için ödenen harcamaları da ölçtüler ve en çok fonu Ripple Labs harcadığı ortaya çıktı.

2017’den bu yana, cryptohead.io’nun verileri, Ripple Labs’ın kripto lobiciliğine 1,95 milyon dolar harcadığını, Robinhood’un ise 1,625 milyon dolar harcadığını iddia ediyor. Coinbase yaklaşık 1.465 milyon dolar harcadı ancak Blockchain Derneği, 1.610 milyon dolar harcanarak 2017’den bu yana en büyük üçüncü kripto lobicisi oldu.

2017

Cryptohead.io’nun verilerine göre 2017’den bu yana Block.one’un kripto lobiciliğine yaklaşık 940 bin dolar harcadığını söylüyor. Cryptohead.io, firmaların faiz temsili için ne kadar harcadıklarına dair tahminler veren Open Secrets organizasyonunun verilerini kullandı.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.