Kraken borsası: “Cardano, Ethereum’dan daha iyi” dedi

Kripto Haber TR – Kraken borsası, Cardano blok zincirinin muazzam potansiyelini ortaya koyan ve onu Ethereum da dahil olmak üzere rakip blok zincirlerinden üstün kılan bir rapor yayınladı.

Cardano ve Ethereum, en eski blok zinciri ağlarından birkaçıdır. Ethereum’daki yüksek gaz ücretleri ve ölçeklenebilirlik sorunları nedeniyle, akıllı sözleşmelerin başlatılması Cardano’nun bir “Ethereum katili” olma olasılığını artırdı.

Kraken borsası, Cardano’nun Ethereum’u gölgede bıraktığını söyledi

Bu rapor, Cardano’nun blok zincirinin tasarımının, yerel parası ADA’nın kullanımını desteklediğini belirtti. Ek olarak, blok zinciri, geliştiricilerin Dapp’leri blok zincirinde güvenli bir şekilde oluşturmasına olanak tanıyor. Öte yandan Kraken, Ethereum’un çeşitli varlıkları ve programları destekleyebilecek bir işletim sistemi gibi inşa edildiğini kaydetti.

kraken social

Kraken ayrıca Cardano’nun Ethereum’dan iki yıl sonra piyasaya sürülmesine rağmen piyasada bir miktar hakimiyet kazandığını ve Ethereum’un pazar payının bir kısmını tükettiğini belirtti. Cardano blok zinciri, araştırmalarla desteklenmekten gurur duyuyor ve Kraken’e göre bu, aynı zamanda güçlü yönlerinden biriydi. Kraken borsasında bulunan yetkili birisi şu açıklamayı yaptı:

Cardano aşamalı olarak piyasaya sürüldü ve 2017’den bu yana, ADA kripto para biriminin transferini ilk kez sağlayan Byron ve kullanıcıların yazılım değişiklikleri için geliştirmeyi nasıl finanse edebilecekleri konusunda yeni bir model sunan Voltaire dahil olmak üzere 5 büyük platform yükseltmesi gördü.

Kraken, Cardano’nun “Araştırma odaklı bir yaklaşımı vurgulamak” için diğer blok zinciri ağlarından farklı olduğunu açıkladı. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, daha önce Cardano’nun gelişmelerinin, gelecekte bir lider haline gelmesini sağlayabilecek araştırmalar tarafından yönlendirildiğini belirtmişti.

Kraken borsasının yayınladığı raporda “Cardano çığır açan yeni özellikler vaat etmese de, kullanıcılar ve geliştiriciler, kripto para biriminin bilimsel araştırmalara ve kodunun matematiksel olarak doğrulandığı bir süreç olan resmi doğrulamaya dayalı çekici optimizasyonlar sunduğunu görebilir.” diye ekledi.

coinprojesi.com ethereum vs cardano

Cardano, Ethereum’dan daha iyi performans gösteriyor

Cardano blok zinciri 2021 yılında kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Dün Cardano, işlem hacimlerinde Ethereum’u geçdiğini de belirtmekte fayda var. Cardano blok zinciri yaklaşık 4.02 milyar dolar, Ethereum ise 2.41 milyar dolar işledi.

Cardano kullanıcıları tarafından ödenen ücret, Ethereum kullanıcıları tarafından ödenen ücretten de önemli ölçüde düşük. Cardano blok zincirindeki kullanıcılar, işlem ücreti olarak yaklaşık 63.254 dolar ödedi ve bu, Ethereum’da ödenen 25.44 milyon dolardan önemli ölçüde düşük.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.