Kraken, beklenen hangi hizmeti yatırımcılara sunacak?

Kripto Haber TR – Kripto borsası Kraken, kurumsal yatırımcılara stake getirisi sağlamak için yapılandırılmış ürünler sunmayı planladığını duyurdu. Kraken, hızla büyüyen pazara girmek için geçen yıl Staked adlı bir hisse senedi şirketini satın aldıktan sonra bir süredir planı harekete geçirdi.

kraken social
Kraken, beklenen hangi hizmeti yatırımcılara sunacak?

Satın almanın ardından Kraken, şimdi kripto borsası şirketi tarafından sunulan ticaret hizmetlerini ve yeni firmanın hisse alma gücünü kurumsal yatırımcılara daha fazla hizmet sunmak için birleştirmek istiyor. Bu adım ile birlikte Kraken borsası kurumsal müşteriler için cazip bir platform olmayı hedeflemekte.

Kraken, yapılandırılmış ürünleri kurumsal müşterilere sunacak

Ogilvie, ürünleri dahili olarak nakit, elden teslim ve hisse olarak alınabileceğini açıkladı. Bu strateji, sofistike ve kurumsal yatırımcılara zaten aşinadır. Bu kullanılan strateji, yatırımcıların aynı varlığa maruz kalma riskini azaltırken, eylem tarafından oluşturulan ödülleri kazanmak için bahis yapmalarına izin verir. 

Süreç aynı zamanda yatırımcının bir varlık üzerinde kısa vadeli olması durumunda da getiriler sunarak yatırımcının fonlama oranlarından kazanç elde etmesine olanak tanır. Ogilvie, Kraken’in bu tür bir hizmeti sunabileceğini, çünkü her iki vadeli işlem reklamı işinin de sahibi olduğunu söyledi. Ogilvie, getiriler bu tür bir ticarete göre hesaplansaydı, yaklaşık %11,4 getiri sağlayacağını söyledi.

Kraken’e göre yapılandırılmış ürünler, platformu aracılığıyla kurumsal müşterilere sunulacak. Ancak, müşterilerin kendilerine erişim verilmeden önce müşterini tanı (KYC) ve AML prosedürlerini izlemeleri gerekir. Bu prosedürlerin uygulanmasının en temel sebebi yasadışı para aklama ya da olağandışı borsa saldırılarından hasar almamaktır.

Staked şu anda Kraken’in bir parçası olmasına rağmen, Kraken Borsası ile öncelikli müşteri olarak ilgilenirken hâlâ bağımsız bir işletme olarak faaliyet gösteriyor. Staked, 44 Proof-of-Stake blok zincirinde övgüler yürütür ve müşteri olarak Three Arrows Capital ve MultiCoin dahil olmak üzere birçok üst düzey şirkete sahiptir.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.