Hangi firma sistemlerini blockchain ile entegre etti?

Kripto Haber TR – Asya merkezli bir tıbbi hizmetler şirketi olan Zuellig Pharma, Covid-19 aşılarını izlemek için sistemlerine blockchain ile entegre edeceklerini açıkladı. Şirket, blockchain tarafından desteklenen bir tıbbi yönetim sistemi olan eZTracker olarak bilinen bir sistem yayınladı. 

Şirket, bu sistem aracılığıyla aşı takip hizmetlerinde verimliliği artırmayı amaçlıyor. Sistem ayrıca halk sağlığını etkileyebilecek kazaları da önleyecek. Zuellig Pharma, 13 ülkede 1000’den fazla sağlık tesisiyle ortaklıkları bulunan Asya’nın en büyük medikal firmalarından biridir.

kullanici sayisina gore one cikan blockchain oyunlari

eZTracker, aşıların gerçekliğini artıracak ve tıbbi ürün kaçakçılığının önlenmesini sağlayacağı amaçlanıyor. Ayrıca aşıların ve tıbbi malzemelerin dağıtımı sırasında suiistimal edilmesini de önlemesi planlanıyor. eZTracker sistemi ayrıca tıbbi tedarik zinciri sürecinde şeffaflığı artıracak. Ürünleri imalattan, teslimattan ve hastalara uygulamadan izleyecek. Bu sistemi blockchain üzerinde bulundurarak, mevcut veriler gerçek zamanlı olarak anında iletilmesi planlanıyor.

Blockchain teknolojisinin giderek benimsenmesi

Kripto piyasası, içerdiği yüksek riskler nedeniyle düzenleyicilerin dikkatini çekmeye devam ederken, blok zinciri sektörü hızlanarak benimsenmeye başladı. Kripto para birimlerini yasaklayan Çin, kısa süre önce blockchain teknolojisini entegre etmek için bir pilot uygulama başlattı. Blockchain teknolojisi, insan süreçlerine güvenmeye kıyasla çok çeşitli faydalar sunar. 

Bu avantajlar hızları, güvenliği ve verimliliği içerir. Bu potansiyel faydaları nedeniyle, blok zinciri teknolojisinin kullanımı çeşitli sektörlerde kendini göstermeye devam edebilir. Bu, bir tıp firmasının blockchain teknolojisini ilk kez benimsemesi olmadığını da hatırlatalım. Tıp alanında bir başlangıç ​​olan MediLedger’ın da benzer bir izleme hizmeti var, ancak buna daha geniş bir kitle tarafından erişilebilir. 

COVID pasaportlarının doğrulanmasında blockchain kullanımı da önerilmiştir. Bu, virüsün yayılmasının daha iyi takip edilmesini sağlayacak ve insanların hareket ve seyahat geçmişini kaydedecek.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.