Google blockchain teknolojisine yatırım yapacak!

Kripto Haber TR – Google blockchain teknolojisine yatırım yapan teknoloji devi firmalar listesine katılıyor. Şirket kısa süre önce Google Cloud bölümü için dijital varlıklara ayrılmış bir ekip kurduğunu duyurdu.

Google Cloud, çevrimiçi veri depolama çözümleri sunan ve ürün paketi oluşturmak için merkezi olmayan teknolojiler ile hizmet veren bir firmadır.

Google blockchain teknolojisi ile ne hedefliyor?

Filecoin ve Sia gibi bazı bulut depolama sağlayıcıları zaten blok zinciri teknolojisini entegre etti ve bu ekip aracılığıyla Google, rekabet avantajı elde etmeye çalışıyor. Google, bulut tabanlı ürünler oluşturmak, ticaret yapmak, depolamak ve sunmak için blok zinciri teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Google, blockchain teknolojisi ile ne hedefliyor?
Google, blockchain teknolojisi ile ne hedefliyor?

Google’da yer alan üst yöneticilerinden biri blok zinciri alanının zaman içinde önemli ölçüde geliştiğini ve şirketin yenilikçi sektörün bir parçası olmak istediğini açıkladı. Teknoloji devi, merkezi olmayan teknolojilerin ilerlemesinden etkilendiğini söyledi. Blockchain teknolojisi sayesinde şirket, müşterilerinin “yarının blockchain ekosistemlerini desteklemesini” sağlayacak.

Yayınlanan bolg gönderisinde Google şu açıklamaları yaptı:

Müşterilerimiz tarafından dijital varlıklar alanında halihazırda yapılmış olan çalışmalardan ilham alıyoruz ve gelecekte blok zincir teknolojileriyle mümkün olanı desteklemek için altyapı ve teknolojileri sağlamayı dört gözle bekliyoruz.

Teknoloji devleri kripto sektöründe yerini ayırttı

Google, geçen yıl kripto girişimlerini detaylı olarak açıkladı. Bu ayın başlarında şirket, kullanıcıların kriptolarını dijital kartlarda saklamasına izin vermeyi amaçlayan bir bölümün başına geçmesi için eski bir PayPal yöneticisini işe aldı.

Teknoloji devleri kripto sektöründe yerini ayırttı
Teknoloji devleri kripto sektöründe yerini ayırttı

Blok zincirine yapılan yatırımlar Google gibi büyük teknoloji devlerini cezbetti ve popüler olarak Web2 olarak bilinenlerin çoğu, internetteki bir sonraki büyük yenilik olmayı amaçlayan gelecek Web3 projeleriyle zorlu bir rekabetle karşı karşıya kaldı. Google, Coinbase kripto para borsası ve Bakkt da dahil olmak üzere kripto sektörünün önde gelen bazı firmalarıyla ortaklık kurdu. Ayrıca Chainlink gibi sektördeki bazı yenilikçi teknolojilerle de çalıştıklarını biliyoruz.

Google’ın yanı sıra Amazon Web Services gibi diğer teknoloji devleri de blockchain teknolojisini araştırıyor. 2021’in sonlarına doğru Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Birimi için bir lider arayan bir iş ilanı yayınladı.

Kriptoya giren diğer teknoloji devi Facebook, kripto girişimlerine öncülük ediyor ve hatta adını metaverse evrenine girmenin bir yolu olarak Meta olarak değiştirdi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.