FTX, hangi sosyal medya platformu ile ortaklık kurdu?

Kripto Haber TR – Popüler kripto para borsalarından biri olan FTX, borsanın büyümesini artırmaya çalışan büyük ortaklık anlaşmaları kurmaya devam ediyor. Borsa, yatırım odaklı sosyal medya kullanıcıların kripto para birimleri alıp satmasına izin vermek için StockTwits ile bir anlaşma yaptı.

Bu ortaklık sonucunda FTX borsası, StockTwits uygulamasına entegre edilecek ve kullanıcıların kripto para birimlerinde ticaret yapmasına izin verecek. Entegrasyon, dijital varlık ticareti yapmak isteyenler için kapsamlı bir deneyim sunacak. Yapılan açıklamada, StockTwits kullanıcılarının FTX’te listelenen tüm kripto para birimlerine erişim elde edeceğini belirtiyor. 

Social Media

Bu ortaklık iki tarafın birlikte çalıştığı ilk işbirliği değil. 2021’in sonuna doğru StockTwits, Alameda Research liderliğindeki bir finansman turunda 30 milyon dolar aldı. Alameda, FTX’in CEO’su Sam Bankman Fried tarafından kurulmuş bir risk sermayesi şirketidir.

FTX, StockTwits ile işbirliği yapacak

Geçtiğimiz ay FTX’in Ürün Başkanı Ramnik Arora, kripto borsası ile StockTwits arasında yapılacak olan işbirliğine işaret etmişti. StockTwits uygulaması Twitter’a benzer şekilde çalışır. Tüm konular kripto ile ilgili olmasa da, kullanıcılar ilgilendikleri finansal varlıkları arayarak deneyimlerini özelleştirebilir. Kullanıcı daha sonra fiyat grafiğini, işlem hacimlerini ve varlıkla ilgili son tartışmaları görüntüleyebilir.

Önde gelen borsa ile yapılan entegrasyon, kullanıcıların ilgilendikleri kripto para birimlerini platformda takas etmelerine olanak sağlayacağı için sosyal medya platformuna yeni bir özellik katacak. FTX borsası, son derece rekabetçi bir sektörde kullanıcı tabanını büyütmek için pazarlama ve ortaklık anlaşmalarına yatırım yapıyor. CNBC ile yakın tarihli bir röportajda FTX CEO’su, kullanıcı tabanının Ekim 2021’den bu yana %60 arttığını belirtti. Ayrıca, borsanın zaman içindeki işlem hacimlerinin ortalama 14 milyar dolar olduğunu kaydetti.

FTX tarafından kullanılan dikkate değer pazarlama stratejilerinden biri spor arenasındadır. Geçen yıl FTX, şu anda FTX arenası olarak bilinen NBA Miami Heat Arena’nın isim haklarını satın aldı. Ayrıca bir Super Bowl reklamına yatırım yaptı ve Major League Baseball’a sponsor oldu.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.