FTX CEO’su: “Kripto para düşüşü sona erdi”

Kripto Haber TR – FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para düşüşünün sona erdiğini açıkladı. Voyager Digital ve Three Arrows Capital’in iflas başvurusunda bulunduğu ve BlockFi ile Celsius’un finansal zorluklarla karşı karşıya kaldığı bir dönemde FTX CEO’su düşüşün sona erdiğini düşünüyor.

Bununla birlikte Bankman-Fried, kripto para biriminin diğer blok zinciri şirketlerine ciddi borçlarda yardımcı olmak için kullanılabilecek “birkaç milyar” rezerve sahip olduğunu belirtti.

FTX CEO'su: "Kripto para düşüşü sona erdi"
FTX CEO’su: “Kripto para düşüşü sona erdi”

Diğer kripto para birimi işletmelerinin onunla temasa geçtiğini ve daha küçük borsaların çoğunun henüz çökebileceğini ve iflas edebileceğini de sözlerine ekledi. 

Kripto milyonerine göre kurtarma fonları ve parasal yardım, sektörün genel sağlığı ve sürdürülebilirliği için kritik öneme sahip. Bu sebeple düzgün bir planlama yapılması kritik öneme sahip.

FTX CEO’su piyasaya olumlu bakıyor

Terra Luna düşüşü, Voyager Digital ve Three Arrows Capital’e yaptığı etki, kripto sektöründe dalgalanmalara neden oldu. Bankman-Fried, insanların finansal belirsizlik durumuna olan inancını terk etmelerini gerçekten istemiyor.

FTX CEO'su piyasaya olumlu bakıyor
FTX CEO’su piyasaya olumlu bakıyor

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, enflasyonla savaşmak için agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmeye başladığından, yatırımcılar kripto para birimlerine yatırım yapmayı bıraktı.

Bankman-Fried, sektördeki ilk çıkışını nicel yatırım şirketi Jane Street’te yaptı, ardından Ocak ayında 32 milyar dolar olarak değerlendirilen FTX’i 2019’da başlatmadan önce kripto para borsası Alameda Research’ü kurdu.

2022 yılında FTX borsasına nasıl para yatırılır

Dünya üzerinde yer alan kripto para birimleri arasında oldukça popüler olan FTX borsasına nasıl kayıt olabileceğinizi açıklayalım.

1. FTX borsasına kayıt olun

İlk olarak FTX ana sayfasına girmeniz gerekir. Daha sonra sağ üst köşede yer alan kayıt ol butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada e-posta ve şifrenizi girerek kayıt işlemini tamamlayın.

2. 2FA onayı yapın

Kayıt işleminden sonra ‘Hesap Ayarları’ bölümüne giriş yapıp 2FA onayı yapmanız önerilir. Bu onayı Google Authenticator ya da SMS yolu ile kolayca yapabilirsiniz.

3. KYC doğrulamasını gerçekleştirin

Eğer bireysel yatırımcıysanız kimlik doğrulaması yapmanız gerekir. Bu işlem genellikle 10-30 dakika sürer. Kimliğinizi doğrulamak için sistemde yer alan ilgili bölüme kimliğinizi ekleyin.

4. Para Aktarın

FTX borsasına para aktarmanın en kolay yolu banka havalesidir. Banka hesabınızda yer alan USD’leri FTX borsasına aktararak kripto yatırımına başlayabilirsiniz.

Bu 4 basit adım ile kolayca FTX borsasına kayıt olabilirsiniz. Eğer kayıt olurken ya da para aktarırken sorun yaşadıysanız yorum olarak belirtebilirsiniz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.