FTX CEO’su: “Rusya kripto paralara güvenmesin.”

Kripto Haber TR – FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto endüstrisinin ülkeye uygulanan bir dizi yaptırımın ortasında Rusya için güvenli bir geçiş sağladığı fikrinden hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından, kripto para birimleri, özellikle Ukrayna’nın topraklarını savunmasına yardımcı olmak için bağış olarak birçok durumda kullanıldı. Ancak Rus oligarklarının yaptırımları aşmak için kripto para birimleri kullandığına dair spekülasyonlar gündemde. Sam Bankman-Fried, kripto endüstrisinde iddiaları şiddetle reddedenler arasında yer alıyor.

Kripto para endüstrisinin, Rusların para cezasının etkisi olmadan kolayca geçinebileceği bir araç olarak uygunsuz bir şekilde algılandığını söyledi. Ukrayna’daki savaş dördüncü haftasına girdi, ancak dünyadaki sayısız ülke başka bir dünya savaşından kaçınmak için doğrudan karışmayı reddetti.

Rusya kripto paralar üzerinden toparlanamaz

Bununla birlikte, birkaç ülke ve uluslararası kuruluş, ülkeyi ateşkes yapmanın bir yolu olarak Rusya’nın finansal altyapısına yaptırımlar uyguladı. Ancak bazı kurumlar, Rusya ve oligarklarının yaptırımlardan kaçınmak için giderek daha fazla kripto para birimi kullandığını düşünüyor.

Central Bank Of Russia Tighten Up Monitoring P2P Transactions Including Crypto
FTX CEO’su: “Rusya kripto paralara güvenmesin.”

Bu sadece Sam Bankman-Fried’i değil, Ripple ve Coinbase’in CEO’larını da zan altında bıraktı. Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, her iki yönetici de Rus oligarklarının kripto para birimlerini bu şekilde kullanamayacaklarını belirtti.

Sam Bankman-Fried konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Sektörümüzün bu konuda aldığı mesajlar beni çok üzdü. Tüm şeffaflıkla borsayı yönettiğimizden şüpheniz olmasın.

Tüm durumun büyük bir algı sorunundan kaynaklandığını ekledi, bazı borsaların Rusya’dan gelen müşterileri yasaklamama kararına yanıt olarak yorum yaptı.

Çoğu Kripto Borsası Rus Varlıklarına Erişimi Engelledi

Daha önce Kraken, FTX, Binance ve Coinbase gibi kripto borsaları, Rus merkezli varlıkların yasaklanmasının kriptonun doğasına aykırı olacağını belirtmişti. Ancak, bazıları o zamandan beri tutumlarını değiştirdi ve Rus merkezli müşterilere erişimi engellemek için diğer platformları takip etti.

Bu, düzenleyicilerin finansal kuruluşların Rus müşterileri ve Rus finans kurumlarıyla iş yapmasını engelleyen bir yasa tasarısı sunmasından sonra geldi. Yönergenin ardından Coinbase, Yaptırım Uygulanan Ruslardan 25.000’den fazla hesabı engelledi.

Bununla birlikte, yaptırıma tabi olmayan Rusların FTX üzerinde ticaret yapmasına izin verildi, ancak borsa hâlâ düzenleyicilerle operasyonları hakkında görüşüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.