FTX Bitvo borsasını satın alacak

Kripto Haber TR – En büyük kripto para türev borsalarından biri olan FTX Kanada pazarına girmeyi planlıyor. FTX Bitvo borsasını satın alarak bu işlemi destekleyecek.

FTX, Cuma günü Kanada merkezli kullanıcılara kripto ile ilgili geniş bir ürün yelpazesi sağlama çabalarının bir parçası olarak Bitvo’yu satın almak istediğini belirten bir duyuru yayınladı.

FTX Bitvo borsasını satın alacak!

Borsa, satın alma anlaşmasının 2022’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanmasının beklendiğini söyledi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, gelişme hakkında şunları söyledi:

Kanada pazarına girmekten ve FTX’in küresel erişimini genişletmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Kanada’ya genişlememiz, dünya genelinde farklı coğrafyalardaki kripto para birimi düzenleyicileriyle proaktif olarak çalışmanın bir başka adımıdır.

FTX Bitvo borsasını satın almayı planlıyor
FTX Bitvo borsasını satın almayı planlıyor

Bu, FTX’in küresel operasyonlarını genişletmek için yaptığı ilk satın alma değil. Bitvo’yu satın almanın yanı sıra FTX, Japonya merkezli bir kripto para birimi şirketi olan Liquid Group’u da satın aldığını duyurdu. Satın alma, FTX’in borsanın Asya’daki operasyonlarını genişletme planlarının bir parçası olarak şirketin yan kuruluşlarıyla birlikte Şubat ayında yapıldı.

2021’de FTX, bir Bitcoin türev platformu olan LedgerX’i de satın aldı. Mayıs ayında, borsanın daha fazla satın alma arayışında olduğu bildirildi. Şirket, hisse senedi alım satım hizmetleri sunma planının bir parçası olarak aracı kurumlar satın almaya devam edeceğini belirtiyor.

Piyasada yaşanan düşüş

Geçtiğimiz birkaç hafta, kripto para piyasasında keskin bir durgunluk yaşandı. Cumartesi günü, Bitcoin’in fiyatı 2020’den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düşerken, Ethereum (ETH) Ocak 2021’den bu yana ilk kez 1000 doların altına düştü.

Piyasada yaşanan düşüş
Piyasada yaşanan düşüş

Durgunluk, kripto tabanlı şirketleri zorluyor. Coinbase, Gemini ve Crypto.com gibi bazı kripto para şirketleri, devam eden durgunluk nedeniyle personel çıkarma planlarını açıkladı. Bankman-Fried, borsanın personelini işten çıkarmayacağını veya devam eden herhangi bir işe alım sürecini dondurmayacağını açıkladı.

Binance ve Kraken gibi bazı borsalar bu durgunluğun ortasında iş gücünü genişletiyor. Ancak, bazı firmalar ayı piyasasını azaltmak için hizmetleri durdurmak zorunda kaldı. Celsius Network ve Babel Finance, piyasadaki düşüşler nedeniyle para çekme işlemlerini durduran DeFi platformları arasında yer alıyor. Voyager Digital, mevcut piyasa koşullarını hafifletmek için Alameda’dan 200 milyon dolarlık bir kredi de aldı.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.