Crypto.com Luna hatası, yanlışıkla 40x yaptı!

Kripto Haber TR – LUNA tokeninin fiyatının giderek düşmesi, büyük fiyat istikrarsızlığı, oynaklık ve tıkanıklıkla sonuçlandı. Bu, birçok kripto borsasının LUNA ve UST işlemlerini durdurmasına neden oldu. Crypto.com, LUNA işlemlerini açık tutan birkaç borsadan biriydi.

Crypto.com kullanıcıları LUNA arızasından sonra büyük kârlar elde ediyor

Crypto.com mobil uygulamasındaki teknik bir aksaklık, kullanıcıların bir süreliğine LUNA yatırımcılarında 30x ile 40x arasında değişen kârlar elde etmelerini sağladı. Bu aksaklığın ardından, dahili bir araç ağın LUNA işlemleri için yanlış fiyatlar verdiğini tespit ettikten sonra borsa LUNA ticaretini durdurdu.

Twitter’daki Crypto.com kullanıcıları, platformdaki alım satım geri dönüşlerinden şikayet etmeye başladı. Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, gelişme hakkında yorum yaparak, aksaklığın kullanıcıların henüz gerçekleşmemiş olan yüksek karlardan kurtulmalarına izin verdiğini söyledi.

Kris Crypto.com

Marszalek, 59 dakika içinde işlem yapan kullanıcıların LUNA’nın devam eden fiyatlarında geri satın alma seçeneği için uygun olduğunu da sözlerine ekledi. LUNA, büyük bir fiyat düşüşüne tanık oldu ve 5 Nisan’da neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 120$’a ulaştıktan sonra yazı yazılırken 0,000468$’dan işlem görüyor.

Twitter’da kripto topluluğu tarafından gündeme getirilen argümanların ardından Marszalek, tüm kullanıcı hesaplarının geri yüklendiğini söyledi. LUNA işlemlerini tersine çevirdikten sonra, borsa etkilenen kullanıcılara 10 dolarlık Cronos (CRO) ödülü teklif etti.

Terra LUNA’nın çöküşü

Terra blok zinciri, geçen hafta UST stabilcoin’inin ayrıştırılması ve LUNA’nın çöküşünün ardından zor bir dönem geçirdi. LUNA’nın değeri geçen hafta %100’den fazla düştü.

Terra ağı bu olayların ardından birkaç kez durduruldu. Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, ağ için LUNA’yı stake etmeyi içeren bir kurtarma planı açıkladı. Token, bir hafta önceki fiyatının çok altında olmasına rağmen toparlanma belirtileri gösteriyor.

Henüz bu yeterli değil çünkü piyasada hala yüksek bir korku hakim. LUNA’nın daha fazla yatırımcı tarafından benimsenmesi için fiyatının bir an önce stabil olması gerekiyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.