Crypto.com hangi ünlü firma ile anlaşma imzaladı?

Kripto Haber TR – Crypto.com, spor sektörüne yaptığı yoğun yatırımları bir pazarlama stratejisi olarak zorlamaya devam ediyor. Borsa, Formula 1 Miami Grand Prix ile dokuz yıllık bir anlaşma imzaladı.

Bu ortaklık anlaşması, Super Bowl sırasında bir Crypto.com reklamının yayınlanmasından birkaç gün önce gelir . Crypto.com, spor karşılaşmasını izleyen 90 milyondan fazla insanın önünde markalarını tanıtmak için Super Bowl sırasında reklam satın almak için Coinbase gibi diğer borsalara katıldı.

Crypto.com ve Super Bowl

Yapılan basın açıklamasına göre F1 Miami Grand Prix organizatörü South Florida Motorsports’un (SFM), Miami Grand Prix için resmi unvan ortağı olarak Crypto.com’u seçtiğini belirtiyor. Crypto.com yetkilileri konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

F1 ile küresel ortaklığımızı derinleştirerek, Formula 1’in ilk resmi unvan ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu etkinliğin adı artık Crypto.com’u içerecek ve borsanın küresel Formula 1 hayran kitlesindeki markasını güçlendirecek. Anlaşma ayrıca Crypto.com’un logosunu Miami International Autodrome tesisinde kullanmasını sağlayacak. Bu etkinliğin logosu da değiş tokuşa yer verecek. Crypto.com logosu da kupalarda ve podyumda görünecek. Diğer etkinliklere ev sahipliği yapmak için anlaşmanın bir parçası olarak bir Crypto.com Hayran Bölgesi de oluşturulacak.

06cb0814bd4aabd14e434a5c5710d4eb24a175e4

Bu anlaşma dokuz yıl sürecek. Bu, firmanın F1 ile ilk kez ortak olması değil. 2021’de borsa, Sprint serisinin ilk küresel ortağıydı.

Kripto ve spor

Kripto para borsaları, kripto farkındalığını artırmak ve yeni kullanıcıları çekmek için spor sektöründen yararlanıyor. Daha önce de belirtildiği gibi Coinbase, FTX ve Crypto.com, Super Bowl sırasında reklam satın aldı.

Geçen yıl FTX, o zamandan beri FTX arenası olarak yeniden adlandırılan California Memorial Stadyumu’nun isim haklarını satın aldı. FTX ayrıca Major League Baseball ile ortaklık kurdu. Coinbase ise, NBA için resmi kripto para borsası olmak da dahil olmak üzere spor endüstrisinde çeşitli anlaşmalar sağladı.

Borsa devi Binance, Afrika Uluslar Kupası’nın (AFCON) resmi kripto para borsasıydı. Binance ayrıca, yeni kullanıcıları etkinlik sırasında birçok kripto reklamı tarafından zorlanmamaya, bilinçli yatırım kararları vermeye çağıran Super Bowl hype’ına girdi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.