Cardano kurucusu Vasil Hard Fork için beklentisi yüksek!

Kripto Haber TR – Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork güncellemesinin kripto para için büyük bir performans iyileştirmesi olacağına dair iyimserliğini dile getirdi.

YouTube kanalında yayınladığı bir “açıklama videosu”nda detaylı açıklamada bulundu. Hoskinson’a göre Vasil Hard Fork gibi yeni güncellemeler Cardano’yu eskisinden çok daha iyi hale getirecek. Hoskinson sözlerine, 9-12 Haziran tarihleri ​​arasında Austin, Teksas’ta yapılması planlanan, yaklaşmakta olan Konsensüs 2022’ye hazırlandığını söyleyerek başladı.

cardano 25 mart 2022
Cardano kurucusu Vasil Hard Fork için beklentisi yüksek!

Cardano yatırımcılarına ve genel olarak kripto topluluğuna Cardano geliştirme ekibinin açık ve çalışmaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi. Bu açıklamayı Kripto Haber TR olarak yatırımcılar için açık bir çağrı olduğunu düşünüyoruz.

Cardano’nun Vasil Hard Fork beklentisi oldukça yüksek

Hoskinson, Vasil hard fork’un Haziran ayı civarında yayına gireceğini ve bunun “Cardano’da büyük bir performans artışına” yol açacağını söylüyor. Hoskinson başlangıçta yeni hard fork’un Hydra, Pipelining, UTXO disk üzerinde depolama ve yeni Plutus dahil olmak üzere çeşitli ölçeklendirme iyileştirmeleri getireceğini belirtti. 

Parametre ayarlamalarının yanı sıra, yeni özellikler Cardano’nun ağına daha fazla geliştirme getirecek ve merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), merkezi olmayan finans (DeFi) ve akıllı sözleşmeler yelpazesini genişletecek. Ayrıca Hoskinson, ağın bir DApp mağazası gibi yeni özellikler ve ürünler sunmak için çalıştığını da sözlerine ekledi.  Özellikle yan zincirler, kullanıcıların ADA’larını BTC’ler ile kolayca değiştirmelerine ve bunun tersini de güvenilir ve yüksek güvenlikli akıllı sözleşmeler yoluyla DEX’lerin geliştirilmesini sağlayacak. Bu, herhangi bir dolandırıcılık olasılığını önlemeye de yardımcı olacak.

Hoskinson, medyanın bildirdiğinin aksine, Cardano ekibinin projeye dahil olan yüzlerce mühendisle çalıştığını da sözlerine ekledi. Bu sebeple gerçekleşecek olan fork ile ADA’nın fiyatında uzun vadeli artış yaşayabilir.

ADA, güncel olarak son 24 saat içerisinde %1 artış ile 0,95 dolardan fiyatlandırılmış durumda.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.